Aktualności - Wrockfest

Boombox - gwiazda z Ukrainy zagra na 3 Majówce 2020

2020-02-27 09:52:47 | Wrocław

Jeden z najpopularniejszych i najbardziej wszechstronnych ukraińskich zespołów dołącza do lineupu wrocławskiego festiwalu 3-Majówka 2020! Założony w 2004 roku w Kijowie Boombox zbiera na swoich koncertach rekordowe ilości fanów. Krytycy muzyczni nie nadążają z wymienianiem stylów i brzmień, które ta niesamowita grupa wykorzystuje w swojej twórczości – są wśród nich między innymi rock, funk, pop, funk rock, hard rock, hip-hop, soul, r'n'b i reggae.

Trzon zespołu stanowią wokalista Andrij Chływniuk i gitarzysta Andrij Samojło, wspierani przez znanego didżeja Walika Matijuka, do których okazyjnie dołączają różni muzycy. Grupa regularnie dopieszcza publiczność, wydając zarówno pełnowymiarowe albumy (poczynając od wydanej w 2005 płyty „Melomania"), jak i EPki, mixtape, mash-upy i bootlegi, a takie utwory, jak "Kvity v Volossi", "Vakhteram", "Polina", "ta4to", "Khottabych", "Naodyntsi" i "Liudy", stały się w Ukrainie nieśmiertelnymi przebojami. Ostatni album Boombox to wydany zaledwie kilka miesięcy temu "Taemnyi Kod: Rubicon", który, co zaskakujące, ukazał się na raty – pierwszą część zespół wypuścił we wrześniu 2019 roku, a 13 grudnia dołożył siedem kolejnych utworów. Przystępność i wszechstronność muzyki grupy docenili zarówno filmowcy (którzy często i gęsto umieszczają jej utwory na ścieżkach dźwiękowych), jak i twórcy seriali, programów telewizyjnych oraz przeróżnych show w rodzaju „X-Factor". Jednak na status gwiazd Boombox zapracował przede wszystkim niezmordowaną koncertową aktywnością – podczas ostatniego tournée zespół dał aż 117 występów na żywo w 15 krajach.

W 2017 roku podczas najlepszego wrocławskiego festiwalu niezapomniany koncert dała inna ukraińska legenda - 5'nizza, zespół słynący z błyskotliwego mieszania stylów i brzmień. Ale dla wielu to właśnie Boombox gra najbardziej ekscytujące gigi, ma więc spore szanse na przebicie tamtego, wspominanego we Wrocławiu do dziś koncertu. Najlepiej przekonać się o tym na żywo – Boombox zagra 3 maja, podczas ostatniego dnia imprezy.

ip
Fot: Materiały Organizatora

Słowa kluczowe: 3-majówka, Festiwal, Lato, Koncert, Muzyka, Wrocław, Hala Stulecia, Wrockfest,
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
3-MajÃłwka 2020
Festiwal 3-Majówka 2020 we Wrocławiu nie odbędzie się

Zaplanowano jednak mniejsze koncerty.

3 Majowka
Boombox - gwiazda z Ukrainy zagra na 3 Majówce 2020 Wrocław

Jeden z najpopularniejszych i najbardziej wszechstronnych ukraińskich zespołów dołącza do lineupu wrocławskiego festiwalu 3-Majówka 2020.

Apocalyptica
Apocalyptica kolejna gwiazdą 3-Majówki 2020 we Wrocławiu

Legendarny fiński zespół Apocalyptica wystąpi podczas wrocławskiego festiwalu 3-Majówka.

Polecamy
WrocLove Fest - Święto Wrocławia 2015: Tribute to Michael Jackson [ZDJĘCIA]
WrocLove Fest - Święto Wrocławia 2015: Tribute to Michael Jackson [ZDJĘCIA] Wrocław

Koncert odbył się w 6 rocznicę Króla Popu.

Ostatnio dodane
3-MajÃłwka 2020
Festiwal 3-Majówka 2020 we Wrocławiu nie odbędzie się

Zaplanowano jednak mniejsze koncerty.

3 Majowka
Boombox - gwiazda z Ukrainy zagra na 3 Majówce 2020 Wrocław

Jeden z najpopularniejszych i najbardziej wszechstronnych ukraińskich zespołów dołącza do lineupu wrocławskiego festiwalu 3-Majówka 2020.