Patronujemy - Muzyka

Andrzejki w Madnessie

2009-11-23 18:27:19 | Wrocław

We wrocławskim Madnessie już 26 listopada zaczynamy świętować Andrzejki! Tym razem muzyczne – przy dźwiękach takich kapel jak Świnka Halinka, Pank Docent czy Sakra. Warto dodać, że dwa dni później pobawimy się przy muzyce serwowanej przez Old Jamaican Soundsystem.

O zespołach:

26.11.2009 rok, godz: 19:00, bilety: 10 zł

ŚWINKA HALINKA

Zespół Świnka Halinka powstał kilka dobrych lat temu (jakieś 7 może 8 albo 14) w nieczynnej świniarni u cioci Halinki. W świadomości lubinian i nie tylko, ta owa legendarna świniarnia to gro filozoficznych uzależnień od kilku miejsc, osób i wydarzeń z wiązanych z naszymi skromnymi osóbkami. Nie pomny na mody i trendy zespół zaczął bawić wybuchową mieszanką rocka, reggae, punka, ska, rock and rolla, folku i dodajcie sobie co chcecie. Krótko mówiąc - Rockendroll Na Ludowo I Ludowszczyzna Na Rockendrolowo:) Od początku świnkowej działalności przyświeca nam przemożne hasło uknute przez Jima Hansona twórcę Muppet Show, ''Świnie w kosmosie''.

Będąc w momencie pierwszych wynaturzeń koncertowo - kabaretowych, które notabene trwają do dziś z całkiem niezłym skutkiem nie sposób nie wspomnieć całej masy wyróżnień oraz przedziwnych nagród, które dane było Śwince wywalczyć. Obok Pucharów prezydentów różnych miast (Lubin, Legnica), także nagrody publiczności (Brock and Roll Festiwal, Węgorzewo), tytuł schowmana rocku dla Belushiego, przyznany przez dziennikarzy dolnego śląska, wygrane przeglądy we Wrocławiu, Piławie Górnej oraz występ w TV Polsat w programie "Bar" gdzie zrobiliśmy furore:). Najmilsza naszym świńskim sercom jest nagroda przyznana przez jury Marlboro Rock’in ''Zwierzęta są                wśród nas'' . ''Świnka Halinka'' nie była by sobą gdyby nie wizyty u psychologów i w TV, co jej nie zaszkodziły, a może kiedyś pomogą . No cóż wieprzowina zawsze była, jest i będzie w cenie... To wszystko w kwestii naszej histerii, wiatr melodię niesie, a reszta należy do odbiorców wieprzowego mięsa zwanego ''Świnka Halinka''.

www.swinkahalinka.pl

SAKRA


Na Andrzejkowej imprezie będzie też okazja pobawić się przy energetycznej mieszance ska reggae i rocka, którą zaserwuje znana już dobrze w naszym mieście SAKRA. Istniejący od 2004 roku wrocławski zespół przez ostatni rok mniej udzielał się koncertowo z uwagi na nagrywanie płyty. Ale ile można siedzieć w studiu? Spragnieni występów na żywo powracają w powiększonym składzie (sekcja dęta wzbogacona o saksofon) żeby rozgrzać was jeszcze bardziej niż dotychczas! SAKRA ma na koncie wygraną w konkursie Muzyczna Bitwa Radia Wrocław i niezliczoną ilość koncertów u boku gwiazd reggae i ska, w kwietniu 2009 zaprezentowali się również na koncercie Nowe Brzmienie Lecha Janerki. Pierwsza płyta już niedługo pojawi się w sklepach, póki co zespół zaprasza na koncert i na swoją nową stronę www.sakragra.pl  

PANk DOCENT

PANk DOCENT powstał we wrześniu Anno Domini 2009 we Wrocławiu. Skład zespołu tworzy  pięciu muzyków wywodzących sie rodem z sześciu pozornie zbliżonych do siebie  nurtów muzycznych :Punk, Ska, Rock, blues, Dodekafonia i Chorał Gregorjański. Przenikliwe ryki gitar, wzmocnione o trans-punkowe rytmy perkusji, wzbogaca malownicze brzmienie akordeonu. Jeśli stawiałeś sobie kiedyś pytania:

- dlaczego na świecie jest tyle zła?
- dla kogo politycy budują schrony?
- kto jest potencjalnym mięsem dla armat?
- ile powstanie jeszcze hipermarketów

... wtedy twoja obecność na koncercie PANk DOCENT jest więcej niż obowiązkowa.

28.11.2009 rok, godz: 20:00, bilety: 7 zł

OLD JAMAICAN SOUNDSYSTEM

Na dzień dzisiejszy w skład sound systemu wchodzi dwóch doświadczonych selektorów - Chris aka Knottydread i ZLSelecta oraz rewelacyjna wokalistka - Lady DemOlka. Muzyka prezentowana przez Old Jamaican Soundsystem to fuzja karaibskich styli muzycznych; grają od najstarszego Rocksteady i Ska przez Roots Reggae do najświeższego Dancehallu, Soca i Jungle. Wyśmienity wokal Lady DemOlki wprawia w euforię, a dzięki dodatkom w postaci sampli i świetnych dubplates można poczuć się jak na plażowej imprezie na karaibach.

W 2006 wydali Mixtapy pod nazwami: KnottyDread mixing the Roots 001, oraz ZLSelecta Presents Soundz Of Biba 2005/2006. Cyklicznie współpracują z klubem Droga
do Mekki grając najpierw Wtorkowe imprezy pod nazwą Reggae Night's (w 2008 roku zmieniona nazwa na Raw Reggae Stylee), następnie przenieśli się na Jamajskie Czwartki w DDM.

Grali z: Dub Incorporation (Festiwal ostróda 2007- scena kramikowa), K-Jah i Dawid z Rasta Size, Bobo Dread i Mouse Studio, Spledid Sound, Junior Stress z LSM, Marika i Abor z Bass Medium Trinity, Bob One, Grizzlee, Kuba1200 wraz z East West Rockers, K-Jah i Calu z Positive Vibration, Earl Jacob, Jashol, Nestaman, Koniec Świata, Złodzieje Głów, A Jednak, Tippa Irie, Silverdread z LSM (w klubie Madness) oraz Tabu i CinQ-G., Thai Stylee, Uwe Banton, Dj The O Straylight [Berlin], Kosmos Mega Soundsystem, Ras Ziut, MC Proxy, MC Tomal, Free Mind Section, DJ Qmak, Dj Klimat, DJ Rumi [Hradec Kralove], Janek i Awiom z Jam Vibez, Foki i Dlugi z 3 Pietro, Anis i DJ Stick z Posativa Sound and many more.

Zobaczymy również rezydentów Klub Muzycznego Madness dj.Lady Asha i Mash 10 soundsystem.

Słowa kluczowe: Andrzejki, Madness, koncerty Wrocław
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
SnowFest 2019
SnowFest otworzył sezon festiwalowy 2019 - podsumowanie [FOTO]

Zobaczcie zdjęcia prosto z zimowej stolicy polski.

6BM - NEOPHOBIA
Debiutancki album 6BM jest już dostępny. Posłuchajcie!

"NEOPHOBIA" do sprawdzenia na serwisach streamingowych.

6BM
Debiutancka płyta zespołu 6BM wkrótce w sieci

Charakterystyczne dla muzyki 6BM są brak gitary elektrycznej i zmodyfikowany bas, mocna sekcja rytmiczna, duży wpływ elektronicznych brzmień oraz emocjonalny wokal.

Polecamy
KNW Hip-Hop Fest coraz bliżej
KNW Hip-Hop Fest coraz bliżej

21 Czerwca w Kaniowie rusza II edycja festiwalu z klimatem, czyli KNW Hip-Hop Fest.

Leszek Cichoński promuje swój album
Leszek Cichoński promuje swój album Wrocław

3 kwietnia w Imparcie Leszek Cichoński promować będzie płytę "Sobą gram".

Ostatnio dodane
SnowFest 2019
SnowFest otworzył sezon festiwalowy 2019 - podsumowanie [FOTO]

Zobaczcie zdjęcia prosto z zimowej stolicy polski.

6BM - NEOPHOBIA
Debiutancki album 6BM jest już dostępny. Posłuchajcie!

"NEOPHOBIA" do sprawdzenia na serwisach streamingowych.

Konkurs Ziaja