Aktualności - Wrockfest

Al Di Meola wystąpi we Wrocławiu

2018-05-14 12:46:03 | Wrocław

Al Di Meola powraca do Polski na zaproszenie Etno Jazz Festival. Wirtuoz gitary, znany m.in. ze współpracy z Paco de Lucią i Johnem McLauglinem zagra 4 listopada 2018 we wrocławskim Imparcie. Artysta będzie promował najnowszy album, zatytułowany "Opus".

Al Di Meola to amerykański gitarzysta, zaliczany do pionierów jazzu, rocka i world music. Jego fascynacja złożoną synchronizacją rytmiczną w połączeniu z prowokacyjną liryczną melodią i wyrafinowaną  harmonią są sercem tworzonej przez niego muzyki w karierze, która trwa już ponad cztery dekady.

Laureat nagrody GRAMMY, zyskał światową sławę jako muzyk solowy, a równocześnie grając wspólnie z takimi gwiazdamu jak Frank Zappa, Jimmy Page, Stevie Wonder, Chick Corea, Paco de Lucia, John McLaughlin, Jean-Luc Ponty, Stanley Clarke, Luciano Pavarotti, Paul Simon, Phil Collins, Carlos Santana, Steve Winwood, czy Herbie Hancock.

Al Di Meola jest laureatem najwyższej ilości nagród w różnych gitarowych kategoriach, które otrzymał od Guitar Player Magazine i innym branżowych pism. Artysta wciąż stawia sobie i swojej muzyce nowe wyzwanie, poszerza swoje granice, za każdym razem odkrywając siebie na nowo.

O swoim ostatnim albumie mówi:
"Na płycie "Opus"  chciałem poszerzyć moje umiejętności kompozycyjne i myślę, że ewolucja tej części mojej osoby wpłynęła na postrzeganie mnie bardziej w kategorii kompozytora niż wyłącznie gitarzysty. W pewnym sensie ta płyta zapoczątkowała nową erę w moim życiu. Pierwszy raz byłem naprawdę szczęśliwy pisząc muzykę. Mam cudowną żonę, wspaniałą córkę i fantastyczną rodzinę, która inspiruje mnie każdego dnia. Wierzę, że pokazuję to w swojej muzyce"

Koncert:

Data: 4 listopada 2018
Miejsce: B.F. Impart, Wrocław, ul. Mazowiecka 17

Bilety:
200 zł – I miejsca, 150 zł – II miejsca, 120 zł - III miejsca, 90 zł - miejsca stojące, 65 – wejściówki stojące (studenci i uczniowie)

ip

fot. Ben Wolf/materiały prasowe/wrockfest.pl

Słowa kluczowe: koncert, Stary Klasztor, gitara, flamenco, jazz
Artyści
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Illusion
Przeboje zespołu Illusion zabrzmią w Starym Klasztorze Wrocław

9 lutego 2019 grupa wystąpi w Starym Klasztorze.

fot. materiały prasowe
Fisz Emade Tworzywo wystąpi we Wrocławiu Wrocław

Zespół zagra w Zaklętych Rewirach.

fot. materiały prasowe
Jelonek zagra w Starym Klasztorze Wrocław

Koncert odbędzie się 1 grudnia 2018.

Polecamy
Muchy i Janek Samołyk zagrają w Łykendzie
Muchy i Janek Samołyk zagrają w Łykendzie Wrocław

Już w najbliższy piątek, 5 października, w klubie muzycznym Łykend poznański zespół Muchy będzie promował swoją najnowsza płytę - "Chcę ci coś powiedzieć".

Cochise z Pawłem Małaszyńskim znów we Wrocławiu
Cochise z Pawłem Małaszyńskim znów we Wrocławiu Wrocław

Dobra widomośc dla fanów talentu muzycznego Pawła Małaszyńskiego! Zespół Cochise wystąpi w sobotę 28 czerwca w klubie muzycznym Stary Klasztor.

Zobacz również
Ostatnio dodane
Illusion
Przeboje zespołu Illusion zabrzmią w Starym Klasztorze Wrocław

9 lutego 2019 grupa wystąpi w Starym Klasztorze.

fot. materiały prasowe
Fisz Emade Tworzywo wystąpi we Wrocławiu Wrocław

Zespół zagra w Zaklętych Rewirach.