Zmień miasto
Muzyka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Turbo już 18 marca zagra w Starej Piwnicy!

2018-02-09

TURBO to czołowy przedstawiciel polskiej sceny rockowo - heavy metalowej założony w Poznaniu w roku 1980, którego leaderem jest wybitny polski gitarzysta Wojciech Hoffmann. Zespół okrzyknięty mianem kultowej formacji na polskiej scenie muzycznej, z racji dorobku artystycznego, aktywności koncertowej jak i wielu przebojów, w tym najważniejszych w polskiej muzyce rockowej takich jak: „Dorosłe Dzieci, „Smak ciszy”, „Wszystko będzie OK”. Przeboje te wyniosły zespół na szczyt sławy i od lat są wizytówką poznańskiej formacji czyniąc ją rozpoznawalną wśród kilku pokoleniowej publiczności.

Od czasów debiutu muzyka grupy przeszła dużą ewolucję, poczynając od klasycznego rockowo-metalowego stylu, przez  hard rock, heavy metal, aż do ostrego oszalałego thrash metalu, a całość niezmiennie  jest okraszona świetnymi gitarowymi solówkami.

Teksty stanowią także bardzo ważny atut zespołu, są uniwersalne i ponadczasowe, co sprawia iż od lat są aktualne dla każdego pokolenia fanów grupy.
TURBO słynie również ze wspaniałych energetycznych koncertów pozostawiających wśród słuchaczy niezapomniane wrażenia.

Grono odbiorców zespołu  jest bardzo szerokie, ceniony jest zarówno przez starszych jak i młodszych fanów muzyki rockowej i metalowej. Bierze się to niewątpliwie z dużej różnorodności utworów zespołu które na przestrzeni lat ewoluowały stylistycznie, oraz kultowych przebojów grupy.
Perfekcja wykonania, charyzma sceniczna, świetny kontakt z publicznością, doskonałe kompozycje i aranżacje, wybitne gitarowe solówki, oraz uniwersalna warstwa tekstowa czynią z koncertów TURBO wydarzenia muzyczne na najwyższym poziomie artystycznym.

Grupa zagrała ponad tysiąc koncertów, w tym na największych scenach w Polsce, również supportując m.in. takie zagraniczne gwiazdy jak: Sepultura, Deep Purple, Helloween, Overkill, Hanoi Rocks, Preaty Maios.
Zespół ma w dorobku  19 płyt (w tym 12 pełnowymiarowych albumów studyjnych, 4 albumy anglojęzyczne  i 3 koncertowe wydawnictwa DVD).  Ostatnie wydawnictwo studyjne  zespołu zat."Piąty Żywioł”, zostało uznane przez dziennikarzy i czytelników wydawnictwa „Metal Hammer” za Album Roku 2013.

Dwa krążki zespołu „Awatar” i „Strażnik Światła” otrzymały odpowiednio w 2001 i w 2010 roku nominacje do prestiżowej nagrody Fryderyków w kategorii Album roku-heavy metal.
Obecnie zespół jest w trakcie nagrań trzynastego albumu studyjnego, którego premiera odbędzie się jesienią 2018 roku.

Wiosną tego roku wyrusza w trasę koncertową zapowiadającą swój nowy album, grając przedpremierowo na żywo część materiału z nowej płyty.

Koncert:
Data: 18.03.18
Godz.19:00
Miejsce: klub muzyczny Stara Piwnica, ul. Krupnicza 15

Bilety:
35 zł - 50 szt. wyłącznie rezerwacje: bilety@o2.pl,
40 zł - przedsprzedaż,
45 zł - w dniu koncertu

ip
Fot: Kara Rokita/Materiały Organizatora (Wrockfest)

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
FB dlaMaturzysty.pl reklama