Zmień miasto
Muzyka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Nadchodzi 4. edycja festiwalu Freaki Afryki

2017-04-19

Trzy dni wypełnione mistrzowskimi warsztatami, pokazami oraz koncert finałowy połączonych sił polskich i afrykańskich artystów, to najważniejsze wydarzenia zbliżających się Freaków Afryki – festiwalu popularyzującego muzykę "Czarnego Lądu".


Czwarta edycja imprezy, która odbędzie się w dniach 12-14 maja 2017 roku, zgromadzi wybitnych przedstawicieli muzyki afrykańskiej: mistrza afrykańskich bębnów Babara Bangourę, znakomitą gwinejską tancerkę Fadminę Konate, francuską wokalistkę Lydie Kotlinski oraz specjalistę od bębnów dundun - Gasparda Conde. Na Festiwal organizatorzy zapraszają do wrocławskiego Klubu Pod Kolumnami (warsztaty) oraz do Starego Klasztoru (koncert i pokazy). Cały czas trwają zapisy na warsztaty prowadzone przez afrykańskich gości – do 27 kwietnia obowiązują promocyjne ceny.

Klub Pod Kolumnami oraz szkoła tańca "Afrotonika" zapraszają wszystkich "freaków" i nie tylko, na czwartą już odsłonę wrocławskiego Festiwalu "Freaki Afryki". Tradycyjnie organizatorzy przygotowali niezwykle inspirującą ofertę warsztatów, które w tym roku poprowadzą między innymi: pochodzący z gwinei niekwestionowany mistrz afrykańskich bębnów Babara Bangoura, znakomita gwinejska tancerka Fadima Konate, francuska wokalistka Lydie Kotlinski oraz specjalista od bębnów dundun - Gaspard Conde.

Ponadto w Starym Klasztorze odbędzie się "Koncert Freaków".  Festiwalowi goście specjalni: Babara Bangoura oraz Fadima Konate zaprezentują się wspólnie z zespołem Sewa Kaffo - łączącym w swojej muzyce jazzowe, folkowe i etniczne brzmienia. Muzykom towarzyszyć będą tancerki szkoły tańca Afrotonika z Anetą Szlachetą na czele, gwinejski dundunista Gaspard Conde oraz pochodzący z Senegalu multiinstrumentalista Amadou Fola.

Freaki Afryki mają wymiar nie tylko międzykulturowy, ale także międzypokoleniowy! To już tradycja, że przed przed koncertem głównym, podczas specjalnie przygotowanych pokazów swoje umiejętności zademonstrują m.in: grupa seniorów tańczących taniec afrykański, która co roku podbija serca publiczności oraz pozostałe grupy prowadzone przez tancerkę Anetę Szlachetę (Afrotonika), a także studenci Mariusza Raźnego (Pracownia Bębnów) oraz Kuby Lichwy, którzy zagrają na afrykańskich bębnach. Po koncercie zapraszamy na after party, które poprowadzi Ewer Afro Selecta

PROGRAM FESTIWALU:

12.05 (piątek)
17.00-20.00 warsztaty pieśni afrykańskich/ Lydie Kotlinsky

13.05 (sobota)
9.00-12.00 pieśni afrykańskie/ Lydie Kotlinsky
11.30- 14.40 warsztaty tańca afro/ Fadima Konate
14.45- 18.00 warsztaty gry na bębnach djembe/ Babara Bongoura

14.05 (niedziela)
10.30-12.00 warsztaty gry na bębnach dundun/ Gaspard Conde
12.00-15.10 warsztaty gry na bębnach djembe/ Babara Bangoura
15.00-18.10 warsztaty tańca afro/Fadima Konate

Koncert freaków,
13.05 (sobota) godz. 20.30, Stary Klasztor, u;. Purkyniego 1/  bilety: 20/25/30zł
Rezerwacje: bilety@o2.pl

Zapisy na warsztaty i info:
Freaki.afryki@gmail.com
+48 504 390 061 - Aneta Szlacheta
Do 27 kwietnia niższe ceny. Liczba miejsc ograniczona.

ip

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

FB dlaMaturzysty.pl reklama