Zmień miasto
Muzyka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Kolejne gwiazdy 3-Majówki 2018: O.S.T.R., GrubSon i Miuosh

2018-02-13

Ogłoszono kolejne gwiazdy wrocławskiej 3-Majówki 2018. Do lineupu dołączają: O.S.T.R., GrubSon i Miuosh.

W długi majowy weekend do stolicy Dolnego Śląska rokrocznie  zjeżdża się czołówka polskich i zagranicznych wykonawców reprezentujących różne style muzyczne. W tym roku barw polskiego hip-hopu bronić będą: O.S.T.R., Grubson i Miuosh. Wywodzą się z różnych środowisk i różnymi ścieżkami zmierzali na muzyczny top, ale łączy ich jedno - wszyscy trzej swobodnie przekraczają granice gatunku i stawiają na muzyczną otwartość i inteligencję.

O.S.T.R. jest przez wielu uważany za najważniejszego artystę polskiego hip-hopu. Jest królem freestyle'u i równie dobrze radzi sobie z nagraniami studyjnymi. Urodził się w 1980 roku i jak sam mówi "wyrósł na jazzie, a nie porcjach Bebika". Solową karierę rozpoczął płytą "Masz to jak w banku", wydaną w 2001 roku w wytwórni Asfalt Records, z którą raper związany jest do dzisiaj. O.S.T.R. jest autorem wielu ważnych dla polskiej sceny albumów (m.in. "Tabasko", "Jazz w wolnych chwilach", "Jazzurekcja", "Tylko dla dorosłych"). Jego ostatnia płyta, "Życie po śmierci" pokryła się potrójną platyną i była najlepiej sprzedającym się albumem w Polsce w 2016 roku. Teraz artysta powraca z nowym krążkiem, zatytułowanym "W drodze do szczęścia".

Sześć lat młodszy GrubSon hip-hopem zainteresował się w drugiej połowie lat 90. za sprawą starszego brata, który był lokalnym promotorem i organizatorem imprez. Solową karierę artysta rozpoczął w 2003 roku, wydając debiutancki nielegal "N.O.C.", silnie zainspirowany ragga i dancehallem. GrubSon jest jednym z niewielu wykonawców cenionych zarówno przez hiphopowców, jak i fanów reggae. Regularnie zgarnia złote i platynowe płyty i jest uwielbiany przez koncertową publiczność w całym kraju. W 2017 roku wydał swój czwarty album, "Gatunek L", który stanowi największe muzyczne przedsięwzięcie w całej dotychczasowej karierze artysty.

Miuosh jest rówieśnikiem GrubSona i również pochodzi ze Śląska. Karierę muzyczną artysta rozpoczął w 2001 roku w katowickim zespole hiphopowym Projektor. Z formacją nagrał dwie płyty. Solowy debiut Miuosha, zatytułowany "Projekcje", został wydany 2007 roku. Artysta jest niebywale aktywny - przez 11 lat wydał 11 albumów, współpracując nie tylko z czołówką polskiej sceny hiphopowej i dancehallowej, ale też wykonawcami z bardzo odległych muzycznych światów, m.in. legendarnym bluesmanem Janem "Kyksem" Skrzekiem, Smolikiem, Myslovitz i Kasią Nosowską oraz Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach. Na 3-Majówce wystąpi z projektem Miuosh Akustycznie, rozbudowanym o sekcję instrumentów smyczkowych i dętych.

ip

fot. materiały organizatora (LIONSTAGE Promocja)

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
FB dlaMaturzysty.pl reklama