Zmień miasto
Muzyka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Jubileusz Zdrowej Wody we Wrocławiu

2018-01-11

Jeden z najważniejszych zespołów polskiego bluesa świętuje swoje XXX - lecie. Zapraszamy 28 stycznia do klubu Stara Piwnica na urodzinowy koncert Zdrowej Wody!

Zespół powstał w 1988 r. i już w tym samym roku wystąpił w katowickim Spodku jako laureat festiwalu "Rawa Blues". W 1989 r. wystąpił na Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki, gdzie został zakwalifikowany do "Złotej Dziesiątki" polskich zespołów młodzieżowych oraz wziął udział w koncercie finałowym Festiwalu Opole '89. Kolejne lata przyniosły m.in.: występy na finałach Rawy Blues, festiwalu Jarocin oraz zaproszenia na festiwale: Bluesada do Szczecina,  Muzyczny Camping w Brodnicy, Olsztyńskie Noce Bluesowe, Fama '93, Blues nad Bobrem, Jesień z Bluesem w Białymstoku, Mokotowską Jesień Muzyczną  oraz Przystanek Woodstock.

W 1992 r., wspólnie z Jerzym Owsiakiem, grupa zainicjowała akcję "Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy",  z którą utożsamia się do dziś.

Po przeszło ośmiu latach aktywnej działalności koncertowej zespół doczekał się pierwszego wydania albumu na krążku CD "Zdrowa Woda" w 1996 roku. Na płycie znalazły się największe przeboje grupy takie jak: "Piwo", "Częstochowa '77", czy ballady: "Kochaj mnie, kochaj" i "Tyle chciałbym ci powiedzieć". Od stycznia 1997 Zdrowa Woda występuje w nowym składzie. Do zespołu dołączył trzeci gitarzysta, Partyzant, który jeszcze do niedawna grał w zespole Dżem. Od tego czasu mamy do czynienia z dużo potężniejszym, pełniejszym brzmieniem, a znakomita współpraca Partyzanta z duetem Małecki - Modrzejewski pozwala na zachowanie harmonii i stylistyki Zdrowej Wody.

W 1997 r. Zdrowa Woda nagrała swoją drugą płytę - "Nie bój się miłości". Ciekawostką na płycie są zaproszeni goście w osobach Pawła Bergera / Dżem (instrumenty klawiszowe), Sławka Wierzcholskiego / Nocna Zmiana Bluesa (harmonijka ustna) i Tomka Kamińskiego / Bractwo (skrzypce). W 1999 r. zespół nagrał nową płytę pt. "Dziwne myśli".

W  2005 r. ukazała się nowa płyta zespołu pt. "Między mężczyzną a kobietą". Krążek ten zawiera 14 zdecydowanie gitarowych, mocno brzmiących kompozycji, choć nie zabrakło tu miejsca na oddech balladowy. W dwóch kompozycjach ("Kochaj mnie tak" i "Czułości trzeba nam") na instrumentach klawiszowych zagrał Artur Grudziński. Zespół wsparli też Sławek Wierzcholski oraz Bogdan Rypina. W roku 2010 zostaje zakończona praca nad kolejna płytą zespołu "Policz czas". Oficjalnie płyta doczekała się premiery w sierpniu 2012 roku.

Rok 2016, to rok promocji najnowszego krążka zatytułowanego "W tunelu".

Muzyka zespołu łączy w sobie elementy czystego bluesa z ostrymi rockowymi riffami. Połączenie granego żywiołowo rocka i bluesa, a także komunikatywnych i ironicznych tekstów (po polsku) - sprawia, że zespół jest entuzjastycznie odbierany zarówno przez młodych fanów (nastolatków), 20- i 30- latków, jak i dojrzałych koneserów muzyki (nawet 40- i 50- latków).

Koncert:

Data: 28.01.18 godz. 19:00
Miejsce: klub muzyczny Stara Piwnica, ul. Krupnicza 15, Wrocław

Ceny biletów: 30 zł - przedsprzedaż, 35 zł - w dniu koncertu

ip

fot. materiały prasowe

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
FB dlaMaturzysty.pl reklama