Patronujemy - Muzyka

Eklektik Session 2018: poznaliśmy program

2018-06-01 10:27:17 | Wrocław

5-7 października 2018 odbędzie się kolejna edycja festiwalu Eklektik Session. W tym roku pojawią się artyści z USA, Norwegii, Niemiec, Szwajcarii i Polski. Wydarzenie odbędzie się pod hasłem "Manual".

W przestrzeniach Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, w klubogalerii Surowiec i w Centrum Technologii Audiowizalnych CeTA wystąpią norweski trębacz Nils Petter Molvaer oraz Building Instrument, nowojorski duet Paris Monster i reprezentacja berlińskiego festiwalu XJAZZ. Tradycyjnie, na wielki finał zagra międzynarodowa Eklektik Orchestra.

Niebanalne lokalizacje, nietuzinkowe połączenia dziedzin kultury i sztuki oraz międzynarodowe kooperacje artystyczne to wyznaczniki platformy Eklektik Session. Motywem przewodnim ubiegłorocznej edycji była architektura, a wydarzenia festiwalu odbyły się w miejscach kształtujących przestrzeń i historię Wrocławia. Podczas tegorocznej odsłony Eklektik Session (5-7.10.2018 r.) muzycy wejdą m.in. w interakcje z twórczością wrocławskich artystów malarzy.

Od ASP przez Surowiec po CeTĘ

W pracowniach profesorów Krzysztofa Skarbka oraz Wojciecha Lupy na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta odbędzie się inauguracja festiwalu. Swój koncert da zespoł Building Instrument, o którym rozpisują się już nie tylko norweskie media. Tego samego dnia w klubogalerii Surowiec wystąpi Paris Monster, duet z Nowego Jorku z charyzmatycznym Joshem Dionem.

Drugiego dnia festiwalu przestrzenie Centrum Technologii Audiowizualnych gościć będą XJAZZ Festival z Berlina. W ramach prezentacji XJAZZ wystąpi kwartet Studnitzky oraz duet Ätna. Centrum Technologii Audiowizualnych (CeTA) powstało w wyniku przekształcenia wrocławskiej Wytwórni Filmów Fabularnych. Instytucja jest obecnie sukcesorem i kontynuatorem tradycji Wytwórnii, która rozpoczęła działalność 1 stycznia 1953 roku. Zrealizowano tu ponad 500 filmów, w tym klasykę polskiego kina jak filmy Wojciecha Jerzego Hasa oraz Romana Polańskiego.

Wielki finał z Molvaerem i Eklektik Orchestra

W tej samej przestrzeni odbędzie się finał Eklektik Session 2018. Ostatniego dnia festiwalu wystąpi Nils Petter Molvaer, znany na całym świecie norweski trębacz. Płytą "Khmer", wydaną w 1998 roku przez wytwórnię ECM, zrewolucjonizował myślenie o nowoczesnej muzyce improwizowanej. We Wrocławiu u jego boku wystąpią dobrze znany w Polsce gitarzysta Eivind Aarset oraz szwajcarski perkusista Samuel Rohrer. Wszyscy dołączą do koncertu finałowego Eklektik Orchestry, który jak co roku będzie absolutnym zaskoczeniem. Eklektyczna orkiestra z udziałem gości festiwalu wykona niepowtarzalny muzyczno-wizualny spektakl pod przewodnictwem Radka Bonda Bednarza. Koncert nagłośni Roli Mosimann, a za oprawę wizualną festiwalu odpowiadać będzie Tord Knudsen, związany m.in. z norweskim festiwalem Punkt.

Eklektik Session to międzynarodowa platforma artystyczna oraz wyjątkowy festiwal, który zdążył wpisać się w kalendarz najważniejszych wydarzeń kulturalnych Wrocławia. Eklektik Session skutecznie zaciera granice stylistyczne, promuje oraz integruje środowiska twórcze, nawiązuje bliską współpracą z artystami, festiwalami oraz instytucjami z całego świata. W ostatnich latach do platformy Eklektik Session dołączyli m.in. Nils Petter Molvaer, Jan Bang, Eivind Aarset, Erland Dahlen, Ganesh Anandan, Loup Barrow, Thomas Bloch, Guo Gan, Mariam Wallentin, Lucien Dubuis, Alfred Vogel, Claudio Puntin, Max Loderbauer, Nadishana, Wu Wei, Mieko Miyazaki, Pierre Jodlowski, Roli Mosimann, Blu Rum 13 oraz artyści lokalni. Pomysłodawcą oraz dyrektorem artystycznym Eklektik Session jest Radek Bond Bednarz, wrocławski artysta, muzyk i producent; laureat Wrocławskiej Nagrody Muzycznej 2015 za nowatorstwo w tworzeniu muzycznego wydarzenia angażującego środowisko i publiczność w spotkanie z różnymi dziedzinami sztuki.

Koncerty:

Data: 5-7 października 2018
Miejsce:
Wrocław:
Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta
klubogalerii Surowiec
Centrum Technologii Audiowizalnych CeTA

ip

fot. materiały prasowe

promocje Saturn

Słowa kluczowe: festiwal, festiwale 2018, koncerty, wydarzenie
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
SnowFest 2019
SnowFest otworzył sezon festiwalowy 2019 - podsumowanie [FOTO]

Zobaczcie zdjęcia prosto z zimowej stolicy polski.

6BM - NEOPHOBIA
Debiutancki album 6BM jest już dostępny. Posłuchajcie!

"NEOPHOBIA" do sprawdzenia na serwisach streamingowych.

6BM
Debiutancka płyta zespołu 6BM wkrótce w sieci

Charakterystyczne dla muzyki 6BM są brak gitary elektrycznej i zmodyfikowany bas, mocna sekcja rytmiczna, duży wpływ elektronicznych brzmień oraz emocjonalny wokal.

Polecamy
6BM - NEOPHOBIA
Debiutancki album 6BM jest już dostępny. Posłuchajcie!

"NEOPHOBIA" do sprawdzenia na serwisach streamingowych.

Damskie Granie
Duet Lenda/Kozub wyrusza w trasę koncertową

Trasa "Damskie Granie" rozpocznie się 6 stycznia 2019 koncertem we Wrocławiu.

Polecamy
Ostatnio dodane
SnowFest 2019
SnowFest otworzył sezon festiwalowy 2019 - podsumowanie [FOTO]

Zobaczcie zdjęcia prosto z zimowej stolicy polski.

6BM - NEOPHOBIA
Debiutancki album 6BM jest już dostępny. Posłuchajcie!

"NEOPHOBIA" do sprawdzenia na serwisach streamingowych.

Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!