Aktualności - Muzyka

18-te urodziny Bladych Loków

2010-12-01 11:55:24 | Wrocław

Już 3 grudnia we wrocławskiej Kultowej zagrają Blade Loki! Jako gość wystąpi formacja Holden Avenue! Start o 19:00.

Najbliższy piątek z pewnością będzie wyjątkowy, a to m.in. dlatego, że na jesiennej trasie Bladych Loków pojawi się ich rodzinne miasto – Wrocław! Ponadto kapela świętować będzie swoje osiemnaste urodziny, w dodatku z Agatą Polic - wokalistką, która wniosła do tego bandu ogromne pokłady energii! Warto nadmienić, że będzie to pierwszy koncert w stolicy Dolnego Śląska od momentu, kiedy Agata Polic powróciła do Bladych Loków.

Miłośnicy wybuchowej twórczości Bladych Loków z pewnością usłyszą przekrojowy materiał zarówno obejmujący materiał z pierwszych płyt kapeli jak „Młodzież olewa” czy „Blada płyta” jak i kawałki z „No Pasaran”  czy „Torpedo Los”.

Blade Loki wykonują melodyjną odmianę punk-rocka, jednocześnie łącząc ją z Hard Core, Reggae i Ska. Zespół powstał w 1992 roku we Wrocławiu. Tuż po wydaniu debiutackiej płyty „Młodzież olewa” zostali okrzyknięci jednym z 3 debiutów 1995 roku (obok Liroya i Justyny Steczkowskiej) i zyskali wierne grono fanów. Po 5 latach zespół w zmienionym składzie (za mikrofonem stanęła Agata Polic) wydał kolejny album zatytułowany „Blada Płyta”, natomiast dwa lata później na sklepowych półkach pojawił się trzeci krążek „Psy i Koty” – sprzedaż rozciągnęła się również na Słowację I Czechy. Płyta osiągnęła spory sukces dzięki czemu Blade mogły wystąpić na jednym z największych festiwali w Europie - Przystanku Woodstock.

Ponadto jeden z utworów wykonanych podczas koncertu znalazł się w filmie pt. „Przystanek Woodstock - Najgłośniejszy Film Polski”. Przełomowym momentem w bladej historii było jednak ukazanie się czwartego albumu „… no pasaran”. Tytułowy utwór był promowany w licznych stacjach telewizyjnych oraz radiowych a wytwórnia S.P.RECORDS postanowiła umieścić go na składance „Bez Obciachu”obok szlagierów takich zespołów jak: Kult, Hey, Abra Dab, Cool Kids Of Death, Happysad i wielu innych. Zespół miał również okazję wykonać “No Pasaran” na żywo w programie „Kuba Wojewódzki Show” ugruntowując sobie w ten sposób pewne miejsce w czołówce polskich zespołów alternatywnych.

Pomimo dużego powodzenia czwartej płyty zespół nie spoczął na laurach. Po blisko trzyletniej pracy nad nowym materiałem w maju 2009 ukazał się krążek „ Torpedo Los”. Na płycie mamy okazję usłyszeć dwie wokalistki – w związku z długoterminowym wyjazdem Agaty za granicę, za mikrofonem stanęła również Agnieszka „Majka Niemczynowska” nagrywając część utworów. Z udziałem Majki odbyła się również jesienna trasa „Torpedo Live Tour 2009”. W styczniu 2010 po powrocie Agaty do kraju, zespół ponownie nawiązał z nią współpracę. Najbliższą okazją do zweryfikowania jej owoców będą koncerty odbywające się w ramach kolejnej trasy „Torpedo Live Tour II” promującej ostatni krążek zespołu.

HOLDEN AVENUE to wrocławska formacja powołana do życia w lutym 2007 roku. Początkowo zespół funkcjonował bez wokalisty, który dołączył do składu dopiero w październiku. Wtedy też grupa zagrała swoje pierwsze koncerty i zarejestrowała materiał demo.

W czerwcu 2008 roku - po zmianie wokalisty - wykrystalizował się ostateczny skład i zakończono przygotowywanie materiału na pierwszą długogrającą płytę. Trzy miesiące później zespół wraz z producentem Przemysławem ‘Perłą’ Wejmannem z opalenickiego Studia Perlazza rozpoczął prace nad debiutanckim albumem.

Zwieńczeniem tych działań jest płyta pt. „Holden Avenue”, której premiera odbyła się 4 maja 2009 roku nakładem wydawnictwa Lou & Rocked Boys c/o Rockers Publishing.

Na krążku znajduje się 12 kompozycji utrzymanych w stylistyce energicznego, melodyjnego punk rocka, nie stroniących jednak od smaczków i zapożyczeń z innych gatunków. Zarówno muzycznie, jak i tekstowo album jest zróżnicowany, przez co każdy powinien znaleźć na nim coś interesującego.

Polecamy i zapraszamy

3.12.2011 rok
Klub "KULTOWA" godz 19:00
Bilety 15/20 zł + zagra "Holden Avenue"

rz/Blade Loki

Słowa kluczowe: koncerty Wrocław, Blade Loki, Holden Avenue, bilety
Artyści
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Andrzej Piaseczny
Andrzej Piaseczny promował album "25+" we wrocławskim Empiku [ZDJĘCIA] Wrocław

Premiera płyty miała miejsce 26 października 2018.

Yasmin Levy
Yasmin Levy wystąpi w trzech polskich miastach

Koncerty odbędą się w kwietniu 2019 roku.

Janusz Radek zagrał w Starym Klasztorze [ZDJĘCIA] Wrocław

Janusz Radek wystąpił w Starym Klasztorze podczas Ethno Jazz Festiwal.

Polecamy
Grupa Operacyjna prezentuje "Dziwne zachowania"
Grupa Operacyjna prezentuje "Dziwne zachowania"

W najnowszym teledysku Grupy Operacyjnej występuje plejada ciekawych osobistości medialnych.

Indigo Tree w trasie
Indigo Tree w trasie

W czwartek (14.10) rusza trasa koncertowa zespołu Bruno Shultz. Grupa promować będzie najnowszy krążek - "Nowy lepszy człowiek".

Zobacz również
Ostatnio dodane
Andrzej Piaseczny
Andrzej Piaseczny promował album "25+" we wrocławskim Empiku [ZDJĘCIA] Wrocław

Premiera płyty miała miejsce 26 października 2018.

Yasmin Levy
Yasmin Levy wystąpi w trzech polskich miastach

Koncerty odbędą się w kwietniu 2019 roku.

Konkurs Ziaja