Zmień miasto
Rozrywka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Der Rote Bereich feat. Tadeusz Sudnik

Kiedy2006-04-07 godzina 20.30
Za ile9 zł
GdzieJazz Klub Rura
ul. Łazienna 4
Wrocław
Der Rote Bereich feat. Tadeusz Sudnik
DER ROTE BEREICH feat. Tadeusz Sudnik

Grupa "Der Rote Bereich" należy do czołówki najbardziej interesujących zespołów jazzu awangardowego na świecie. Założona w 1992 r. przez Franka Möbusa i Rudiego Mahalla grupa nagrała 6 albumów m.in. dla prestiżowej wytwórni „Act Records“, występowała na całym świecie na najważniejszych festiwalach jazzowych, m.in. w Bell Atlantic, Montreaux, Moers, Hadze, Amsterdamie, Hong Kongu. W Polsce zespół koncertował na Jazz Jamboree w 2003. Obecnie wystąpi w składzie: Oliver Steidle, Frank Möbus, Rudi Mahall, Tadeusz Sudnik.

Oliver Steidle, ur. w 1975 r. w Norymberdze, obecnie zamieszkały w Berlinie, jeden z najciekawszych perkusistów młodego pokolenia na niemieckiej scenie muzyki eksperymentalnej i jazzowej. Współpracował m.in. z takimi muzykami jak Alex von Schlippenbach, Simon Nabatov, Aki Takase, Richie Beirach, John Schroder, Frank Möbus, John Purcell, Nils Wogram.
Frank Möbus, ur. w 1965 r. w Norymberdze, studia w Berklee School of Music w Bostonie, profesor w Wyższej Szkole Muzycznej w Weimarze. Współuczestniczył w licznych europejskich projektach z pogranicza jazzu, rocka i elektroniki. Współpracował m.in. z takimi muzykami jak Kenny Wheeler, Jim Black, Chris Speed , Till Brönner, Carlos Bica, Gebhard Ullmann.
Rudi Mahall, ur. w 1964 w Norymberdze. Ukończył klasyczne studia muzyczne w Meistersingerkonservatorium w Norymberdze. Klarnecista basowy i wirtuoz, uchodzi za jednego z najciekawszych improwizatorów jazzu i muzyki współczesnej. Współpracował m.in. z Aki Takase, Alexandrem von Schlippenbachem, Lee Konitzem. Z braćmi Marcinem i Bartkiem Olesiami wystąpił w 2002 w Warszawie i Krakowie na koncertach "Penderecki, jazz".
Tadeusz Sudnik (Polska) - syntezator analogowy, efekty elektroniczne. Twórca "Studia Dźwięków Niemożliwych", tworzy multimedialne spektakle i jam session. Przez kilkanaście lat pracował w Studio Eksperymentalnym Polskiego Radia, gdzie nagrywał muzykę elektroniczną, teatralną, filmową i baletową, współpracował z festiwalem Warszawska Jesień i Polskim Towarzystwem Muzyki Współczesnej, komponował muzykę dla Teatru Wielkiego, koncertował w całej Europie i nagrywał płyty z renomowanymi muzykami.

Bilety: 9 zł.

Zobacz: www.Der-Rote-Bereich.de Posłuchaj: www.frankmoebus.de/projects/drb_soundd.htm

TRASA KONCERTOWA
5.04, Toruń, Od Nowa
6.04, Warszawa, Aurora
7.04, Wrocław, Jazz Klub Rura
8.04, Poznań, Blue Note
9.04, Kraków, Piec Art


Chcesz kupić nasze zdjęcia?
ZOBACZ OFERTĘ
Copyright © 2003-2022 dlastudenta.pl

FB dlaMaturzysty.pl reklama