Zmień miasto
Rozrywka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Zakazana przyjaźń. Kamienie milowe czesko-polskiej współpracy

Kiedy2023-11-07 godzina 16:00
Do kiedy2023-11-13
GdzieCentrum Historii Zajezdnia, Wrocław, ul. Grabiszyńska 184
Zakazana przyjaźń. Kamienie milowe czesko-polskiej współpracy

Powstała pod koniec lat 70. XX wieku Solidarność Polsko-Czechosłowacka była organizacją łączącą doświadczenia obywateli dwóch sąsiednich krajów, skazanych po II wojnie światowej na komunistyczne rządy.

Wystawa „Zakazana przyjaźń” jest opowieścią właśnie o tym doświadczeniu – spotkaniu dwóch grup dysydentów, mających wspólne marzenie o wolności. Ich historie są niezwykłe, bo i opowiadają o nich sami świadkowie historii. To przez pryzmat relacji historii mówionych możemy poznać różne ciekawostki z tej wyjątkowej, bo międzynarodowej współpracy opozycyjnej.

Zapraszamy do Centrum Historii Zajezdnia, by raz jeszcze przejść się śladami solidarności dwóch sąsiadów, zwłaszcza ich sudeckimi czy karkonoskimi szlakami. Wernisaż odbędzie się we wtorek 7 listopada 2023 r. w Centrum Historii Zajezdnia o godz. 16:00.

Wystawa została przygotowana przez czeską organizację „Post Bellum”, w partnerstwie z Ośrodkiem „Pamięć i Przyszłość” (prowadzącym Centrum Historii Zajezdnia). Zadanie jest finansowane ze środków Forum Polsko-Czeskiego. Ekspozycja będzie dostępna do 13 listopada 2023 r.Chcesz kupić nasze zdjęcia?
ZOBACZ OFERTĘ
Copyright © 2003-2024 dlastudenta.pl

FB dlaMaturzysty.pl reklama