Zmień miasto
Rozrywka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Bezpłatny pokaz filmu "Personel" i spotkanie z gośćmi w CeTA

Kiedy2023-08-24 godzina 17:00
Za ilewstęp wolny
GdzieCeTA, ul. Wystawowa 1
Bezpłatny pokaz filmu "Personel" i spotkanie z gośćmi w CeTA

Zbliża się 12. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Hommage à Kieślowski w Sokołowsku (25-27.08.2023), który co roku oddaje hołd temu znakomitemu reżyserowi. Na dzień przed inauguracją tegorocznego wydarzenia, w Centrum Technologii Audiowizualnych (CeTA) we Wrocławiu będzie można obejrzeć pełnometrażowy debiut Krzysztofa Kieślowskiego – film „Personel”, a także posłuchać rozmowy o jego twórcy.

Krzysztof Kieślowski był jednym z najwybitniejszych polskich reżyserów i scenarzystów. Ukończył wydział reżyserii w łódzkiej szkole filmowej. Realizował filmy fabularne, w tym m.in. takie tytuły jak „Amator” i „Przypadek” zaliczane do nurtu kina moralnego niepokoju, „Krótki film o miłości” i „Krótki film o zabijaniu” – oba będące częścią cyklu „Dekalog”, „Podwójne życie Weroniki”, a także trylogię „Trzy kolory” („Niebieski”, „Biały”, „Czerwony”). Kieślowski jest również autorem wielu filmów dokumentalnych m.in. „Gadające głowy”, „Siedem kobiet w różnym wieku”, „Z punktu widzenia nocnego portiera", „Szpital". Dorobek reżysera, od wielu już lat, przypomina Międzynarodowy Festiwal Filmowy Hommage à Kieślowski, odbywający się w Sokołowsku, w którym twórca mieszkał w latach 1951–1960.

Centrum Technologii Audiowizualnych (CeTA) we Wrocławiu nawiązało współpracę z organizatorem festiwalu – Fundacją Sztuki Współczesnej In Situ. Jej pierwszym efektem będzie pokaz filmu „Personel”, który odbędzie się 24 sierpnia 2023 r. (czwartek) o godz. 17:00 w Sali kinowej w CeTA. „Personel” to pierwszy pełnometrażowy film fabularny Kieślowskiego, oparty na autobiograficznych doświadczeniach reżysera i zrealizowany w 1975 r. we wnętrzach Opery Wrocławskiej. Jego bohaterem jest Romek (Juliusz Machulski) – młody krawiec, który rozpoczyna pracę w teatrze i konfrontuje swoje wyobrażenia o sztuce z rzeczywistością. W ramach wydarzenia odbędzie się również spotkanie z zaproszonymi gośćmi, którymi będą: Janusz Zaorski - reżyser, Andrzej Wolf - operator, Irena Strzałkowska - kierownik produkcji oraz Zbigniew Stanek - kierownik produkcji. Honorowym gościem wydarzenia będzie Maria Kieślowska – wdowa po reżyserze. Spotkanie poprowadzi Diana Dąbrowska.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, ale liczba miejsc ograniczona. Darmowe wejściówki dostępne są na portierni CeTA (ul. Wystawowa 1, Wrocław).Chcesz kupić nasze zdjęcia?
ZOBACZ OFERTĘ
Copyright © 2003-2024 dlastudenta.pl

FB dlaMaturzysty.pl reklama