Zmień miasto
Rozrywka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

70 lat Dolnośląskiego Zespołu Pieśni i Tańca "Wrocław"

Kiedy2023-05-27 godzina 16:00
GdzieHala Stulecia
70 lat Dolnośląskiego Zespołu Pieśni i Tańca "Wrocław"

Reprezentacyjny Dolnośląski Zespół Pieśni i Tańca „Wrocław” od 70 lat z dumą reprezentuje nasz kraj i region dolnośląski, będąc ambasadorem polskiej kultury ludowej w najdalszych zakątkach świata. Program artystyczny Zespołu “Wrocław” budowany jest w oparciu o bogactwo narodowych i regionalnych tańców, pieśni, przyśpiewek i prezentowany przez tancerzy, chórzystów, muzyków w różnych grupach wiekowych: od tych najmłodszych aż do seniorów.

W tym roku zespół będzie obchodził swoje 70 urodziny. Dla uczczenia tej rocznicy serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków folkloru na koncert jubileuszowy, który odbędzie się 27 maja 2023 roku o 16.00  w Hali Stulecia we Wrocławiu.

Będzie on wyjątkową okazją do zaprezentowania na scenie dorobku wielu pokoleń tancerzy, śpiewaków i muzyków. Koncert będzie niezapomnianym widowiskiem, pełnym wirujących barw oryginalnych strojów ludowych z całej Polski. Dolnośląska wielokulturowość spotka się z polskim patriotyzmem aby Was oczarować w ten jubileuszowy wieczór. Radosne, żywiołowe nuty oberków i polek będą przenikały liryczne i melancholijne kujawiaki. Nie zabraknie dostojnego kroku poloneza i posuwistego mazura. Wytniemy kilka hołubców. Zakręcą się łowickie spódnice i pofruną wstążki w lubelskich wiankach.

Pokażemy te dawne, znane i lubiane choreografie oraz najnowsze programy taneczne. Będzie czas na debiuty i wyczekiwane powroty, czas dla najmłodszych tancerzy i dla tych najstarszych. Będzie to wspaniała okazja do zapoznania się z różnorodnością kultury zarówno naszego regionu jak i całego kraju.

ip
Fot: materiały prasoweChcesz kupić nasze zdjęcia?
ZOBACZ OFERTĘ
Copyright © 2003-2023 dlastudenta.pl

FB dlaMaturzysty.pl reklama