Zmień miasto
Rozrywka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Grzegorz Piątek laureat Paszportu Polityki we Wrocławskim Domu Literatury

Kiedy2023-01-22
Do kiedy2023-01-24
Za ilewstęp wolny, obowiązkowe zapisy
GdzieKlub Wrocławskiego Domu Literatury PROZA, Przejście Garncarskie 2, II p
Grzegorz Piątek laureat Paszportu Polityki we Wrocławskim Domu Literatury

Grzegorz Piątek otrzymał 17 stycznia 2023 Paszport „Polityki” w kategorii Literatura za książkę „Gdynia obiecana. Miasto, modernizm, modernizacja 1920–1939”. Już kilka dni później, 22 stycznia 2023 o godzinie 19.00, laureat spotkał się z wrocławskimi czytelnikami w Prozie, klubie Wrocławskiego Domu Literatury. 

Grzegorz Piątek, architekt, wykładowca i pisarz, Paszport „Polityki” odebrał podczas jubileuszowej, trzydziestej już edycji nagrody. Jury doceniło jego „Gdynię obiecaną” (Wydawnictwo W.A.B.) „za przekonującą dekonstrukcję mitu »miasta z morza i marzeń«”. Najnowsza książka Piątka to opowieść o szeroko zakrojonej modernizacji Gdyni w latach 20. i 30. XX wieku, która miała przeobrazić miasto w nowoczesny port i polską metropolię przyjazną mieszkańcom. Jak pisze wydawca, problem polegał na tym, że Polska „w tę podróż zabrała samą siebie”. 22 stycznia Grzegorz Piątek będzie gościem Michała Nogasia w ramach cyklu „Czytał Michał Nogaś (w Prozie)” współorganizowanego przez Wrocławski Dom Literatury i Radio Nowy Świat. Spotkanie rozpocznie się o godz. 19.00, a zapis wideo będzie można obejrzeć na kanałach Domu Literatury już kolejnego dnia. Wstęp na wydarzenie jest wolny. Podczas spotkania będzie można kupić nagrodzoną książkę „Gdynia obiecana”. 

ip



Zdjecie nr 1616960
Zdjecie nr 1616961
Zdjecie nr 1616962
Zdjecie nr 1616963
Zdjecie nr 1616964
Zdjecie nr 1616965
Zdjecie nr 1616966
Zdjecie nr 1616967
Zdjecie nr 1616968
Zdjecie nr 1616969
Zdjecie nr 1616970
Zdjecie nr 1616971
Zdjecie nr 1616972
Zdjecie nr 1616973
Zdjecie nr 1616974
Zdjecie nr 1616975
Zdjecie nr 1616976
Zdjecie nr 1616977
Zdjecie nr 1616978
Zdjecie nr 1616979
Zdjecie nr 1616980
Zdjecie nr 1616981
Zdjecie nr 1616982
Zdjecie nr 1616983
Zdjecie nr 1616984
Zdjecie nr 1616985
Zdjecie nr 1616986
Zdjecie nr 1616987
Zdjecie nr 1616988
Zdjecie nr 1616989
Zdjecie nr 1616990
Zdjecie nr 1616991
Zdjecie nr 1616992
Zdjecie nr 1616993

Spodobały Ci się nasze zdjęcia? Kliknij i sprawdź, w jaki sposób możesz kupić licencję na ich wykorzystanie. Jeżeli Twoje zdjęcie zostało umieszczone bez Twojej zgody, napisz do nas na adres usunfoto@dlastudenta.pl a niezwłocznie je usuniemy. W liście podaj odnośnik do imprezy, numer podstrony oraz numer zdjęcia.

Chcesz kupić nasze zdjęcia?
ZOBACZ OFERTĘ
Copyright © 2003-2023 dlastudenta.pl

FB dlaMaturzysty.pl reklama