Zmień miasto
Rozrywka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Przegląd Filmowy Ukraina w Kinie Nowe Horyzonty

Kiedy2022-11-25
Do kiedy2022-11-28
GdzieKino Nowe Horyzonty
Kazimierza Wielkiego 19/23
Wrocław
Przegląd Filmowy Ukraina w Kinie Nowe Horyzonty

Kino Nowe Horyzonty zaprasza na przegląd dedykowany kinematografii ukraińskiej, prezentujący najlepsze i najciekawsze produkcje od naszych wschodnich sąsiadów. Na wrocławską odsłonę przeglądu składa się sześć filmowych opowieści: od fabuł, po animację i dokument, które powstały na Ukrainie w ciągu ostatnich dwóch lat. Jakie tytuły czekają na widzów we Wrocławiu?

W programie wrocławskiej odsłony znalazły się produkcje opowiadające o trudnych, wojennych losach i doświadczeniach. Przegląd otworzy mroczny kryminał Pamfir - jedno z odkryć tegorocznej edycji MFF Nowe Horyzonty. Na wielkim ekranie zobaczymy również film Klondike - ukraiński kandydat do Oscara to przeszywająca opowieść, której akcja rozgrywa się w Donbasie w 2014 roku po inwazji Rosji na Ukrainę. Wśród tytułów nie zabrakło też laureata Nagrody publiczności na MFF Nowe Horyzonty - 107 Matek Pétera Kerekesa jest opartym na prawdziwych historiach ponad stu więźniarek, wzruszającym portretem codzienności za kratami więzienia. Z traumą niewoli mierzy się także intrygujące stroną wizualną Odbicie, nowy film Walentyna Wasjanowycza, twórcy nagradzanej Atlantydy.

Kolejna odsłona przeglądu daje możliwość pogłębionego spojrzenia na twórczość reżyserów z Ukrainy. Równocześnie to konfrontacja z niełatwym obrazem wojny, a także okazja do okazania solidarności i wsparcia kultury ukraińskiej. Wrocławska odsłona wydarzenia odbędzie się w dniach 25-28 listopada w Kinie Nowe Horyzonty.

Szczegóły i bilety: https://www.kinonh.pl/cykl.s?id=896

 

Program

 

25 listopada, piątek, 19:00

Pamfir, reż. Dmytro Suchołytkyj-Sobczuk

 

26 listopada, sobota, 18:30

107 Matek, reż. Péter Kerekes

 

26 listopada, sobota, 20:30

Odbicie, reż. Walentyn Wasjanowycz

 

27 listopada, niedziela, 12:00

Viktor Robot (tylko ukraińska wersja językowa), reż. Anatolij Ławreniszyn

 

27 listopada, niedziela, 18:00

Klondike, reż. Maryna Er Gorbach

 

28 listopada, poniedziałek, 19:00

Na hałdach, reż. Taras TomenkoChcesz kupić nasze zdjęcia?
ZOBACZ OFERTĘ
Copyright © 2003-2022 dlastudenta.pl

FB dlaMaturzysty.pl reklama