Zmień miasto
Rozrywka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

wrOFFław 2022 showcase - festiwal muzyki Wrocławia

Kiedy2022-06-24
Do kiedy2022-06-26
GdzieCKAiL Czasoprzestrzeń, ul Tramwajowa 1-3
wrOFFław 2022 showcase  - festiwal muzyki Wrocławia

wrOFFław to trzydniowe święto muzyki Wrocławia. Odbywa się w Czasoprzestrzeni – w unikalnym, postindustrialnym wnętrzu starej zajezdni tramwajowej. Jest to wydarzenie, podczas którego spotykają się ludzie z branży muzycznej, oraz szansa dla zespołów z Wrocławia, aby pokazać swoją twórczość szerszej publiczności.

Na festiwalowej części wrOFFławia prezentujemy utwory w różnorodnej stylistyce, od rocka po elektronikę, od alternatywy do popu. Do udziału w festiwalu zapraszamy składy, których muzyka nas porusza. Nie wprowadzamy żadnych ograniczeń gatunkowych – najważniejsze jest to, że grupy, które u nas grają, mają coś do powiedzenia i wypracowały własne, unikalne brzmienie. 

Co to jest showcase?
Istnieją dwa rodzaje festiwali: zwykłe festiwale dla fanów muzyki i festiwale showcase’owe, które tworzone są dla członków branży muzycznej. Podczas nich spotykają się wszyscy ludzie zaangażowani w tworzenie muzyki: od wykonawców, poprzez wytwórnie, po managerów klubów czy dyrektorów artystycznych festiwali. Na showcase’ach kluczowa jest wymiana kontaktów i doświadczeń oraz edukacja. Dla wielu młodych zespołów występ nas scenie festiwalu jest szansą, aby pokazać swoją twórczość i zaistnieć w środowisku.

Festiwal wrOFFław, choć przez poprzednie 3 edycje nie nazywaliśmy go showcasem, zdecydowanie był nim od początku. Koncertom lokalnych zespołów zawsze towarzyszą na nim spotkania z przedstawicielami branży muzycznej, wykłady ekspertów, panele dyskusyjne i warsztaty. Podczas części edukacyjnej eksperci rozmawiają o współczesnych wyzwaniach dla branży i przekazują praktyczną wiedzę, która zwiększa szanse młodych twórców na odniesienie sukcesu na rynku muzycznym. W poprzednich latach takie spotkania dotyczyły m.in. organizacji tras koncertowych, self managamentu czy współpracy z ZAIKSem.

Festiwal dedykujemy wolontariuszom
Ponieważ od marca 2022 na terenie Czasoprzestrzeni funkcjonuje centrum pomocy uchodźcom z Ukrainy, część koncertów dedykujemy setkom naszych wolontariuszy, bez których ta akcja nie mogłaby się udać. Chcemy w ten sposób podziękować im za poświęcony czas, energię i ogromne serce, które pokazali w obliczu kryzysu humanitarnego, przychodząc do Czasoprzestrzeni regularnie o każdej porze dnia i nocy czy kupując potrzebne rzeczy.

Miejsce
Centrum Kultury Akademickiej i Inicjatyw Lokalnych „Czasoprzestrzeń”  jest  prowadzone przez Stowarzyszenie Tratwa w unikalnym, postindustrialnym obiekcie. Naszą misją jest wspieranie kultury autorskiej, młodej, często alternatywnej wobec mainstreamu, tworzonej we Wrocławiu. W tym celu zmieniamy starą zajezdnię tramwajową Dąbie w miejsce spotkań artystów i społeczności lokalnej – miejsce, gdzie mogą tworzyć, grać koncerty i spektakle, organizować wystawy, brać udział w warsztatach i dyskusjach. Na naszym terenie regularnie spotykają się liczne grupy studentów, którzy pracują nad swoimi projektami i się integrują.

Włączamy muzykę tego miasta!

ip

 Chcesz kupić nasze zdjęcia?
ZOBACZ OFERTĘ
Copyright © 2003-2022 dlastudenta.pl

FB dlaMaturzysty.pl reklama