Teatr
the dogs leap on Actaeon

the dogs leap on Actaeon

  • 2021-11-16, , godzina 20:00
  • Piekarnia, ul. Księcia Witolda 62–70, Wrocław

Opis

the dogs leap on Actaeon
Reżyseria, scenariusz: Oskar Sadowski
Scenografia, kostiumy: Robert Kuta
Choreografia: Katarzyna Sikora
Muzyka: Władimir Schall
Reżyseria światła: Gwidon Wydrzyński
Produkcja: Ranata Majewska
Asystentka reżysera: Alicja Szumańska
Konsultacje literackie: Piotr Fiedler, Mira Marcinów

OBSADA: Julia Adamczyk, Jan Dravnel, Piotr Fiedler, Bartłomiej Gąsior, Taras Gembik, Maciej Grubich, Aleksandra Grącka, Antoni Rychłowski, Aleksander Kaleta, Agnieszka Kwietniewska, Wiktoria Kruszczyńska, Dariusz Maj, Halina Rasiakówna, Katarzyna Sikora, Paweł Smagała, Karolina Staniec, Krzysztof Zarzycki

Instalacja performatywna „the dogs leap on Actaeon” łączy ze sobą światy wykreowane przez Tadeusza Różewicza w dramatach, wierszach i esejach. Reżyser zaprasza widza do „żywego muzeum” – instalacji stworzonej z rzeźb, obrazów Roberta Kuty oraz aktorów, którzy odgrywają znane z historii sztuki, ale też z życia codziennego obrazy i sceny. Żywe rzeźby poprzez teksty Tadeusza Różewicza opowiadają o wojnie, sztuce, pragnieniu, namiętności, bliskości czy o naszych tęsknotach, ale przede wszystkim o szukaniu sensu w przytłaczającej nas rzeczywistości. Mamy tu równoległe światy – rodziny („Grupa Laokoona”), wojny („Do Piachu”), świat namiętności, miłości – wiersze i eseje. Bohaterowie różnych pokoleń, zagubieni w rzeczywistości, zadają zdawałoby się banalne i słyszane już wiele razy pytanie o cele i o jakikolwiek sens. Nad tekstem wraz z reżyserem Oskarem Sadowskim pracował poeta Piotr Fiedler. Muzykę przygotował francuski kompozytor Wladimir Schall, choreografię stworzyła Katarzyna Sikora, a za reżyserię światła odpowiedzialny jest Gwidon Wydrzyński.

Koproducent i współorganizator: Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego
Partner: Instytut Grotowskiego
„Projekt jest współfinansowany z Budżetu Województwa Dolnośląskiego”


Polecamy
Ostatnio dodane
Kolejność fal
Kolejność fal - recenzja spektaklu Wrocław

Wrocławski Teatr Współczesny zrealizował nagrodzoną sztukę Filipa Zawady.

Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

W przeddzień czegoś większego
W przeddzień czegoś większego

Z Bartoszem Porczykiem - zwycięzcą Przeglądu Piosenki Aktorskiej w 2006 oraz twórcą spektaklu "Smycz", która stała się ważnym wydarzeniem na kulturalnej mapie Wrocławia - o pracy w teatrze i planach na przyszłość rozmawia Marcin Szewczyk.

"Gry" na wielu poziomach
"Gry" na wielu poziomach

W 1988 roku w jednym z izraelskich kibuców 11 mężczyzn zgwałciło 14-letnią dziewczynkę. W późniejszym procesie sądowym jedynie 4 spośród nich zostało uznanych winnymi i skazanych na karę pozbawienia wolności.