Zmień miasto
Rozrywka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Alicja - próba prasowa

Kiedy2021-05-25
GdzieTeatr Muzyczny CAPITOL
ul. Piłsudskiego 72
Wrocław
Alicja - próba prasowa

„Alicja w Krainie Czarów” to „jedyny wypadek w dziejach piśmiennictwa,  gdzie jeden tekst zawiera dwie zupełnie różne książki: jedną dla dzieci i drugą dla bardzo dorosłych”, pisał o książce Lewisa Carrolla tłumacz Maciej Słomczyński.

Oryginalna historia z powieści jest kanwą spektaklu: oglądanym przez  widownię i bohaterów snem Alicji. Autorki scenariusza – Agnieszka Wolny-Hamkało i Martyna Majewska – zmieniają jednak nieco osnowę fabularną: rodzina dziewczynki będzie oglądać jej sen i uczestniczyć w nim. To będzie opowieść o ciekawości, o poszukiwaniu i tworzeniu swojej własnej tożsamości – o dojrzewaniu, towarzyszącej mu dezorientacji i buncie, i o współczesnej rodzinie, zajmująca dla widza w każdym wieku.

Szczepionką na dosłowność i smutek rzeczywistości są poczucie humoru i wyobraźnia. Świat marzeń sennych na Dużej Scenie Capitolu będzie więc  magiczny, piękny, śmieszny, dziwny i nieustannie zaskakujący. Będzie zabawą – jedną z  najważniejszych czynności ludzkich, o której z wiekiem zdajemy się zapominać.

Na „Alicję” Martyny Majewskiej i Agnieszki Wolny-Hamkało w Teatrze Muzycznym Capitol zapraszamy dzieci i rodziców. Opowieść o wyobraźni, ciekawości i dojrzewaniu może stać się świetnym pretekstem do rodzinnych odwiedzin w teatrze, ale i do wykorzystania tej opowieści przez pedagogów.

ip



Zdjecie nr 1561132
Zdjecie nr 1561133
Zdjecie nr 1561134
Zdjecie nr 1561135
Zdjecie nr 1561136
Zdjecie nr 1561137
Zdjecie nr 1561138
Zdjecie nr 1561139
Zdjecie nr 1561140
Zdjecie nr 1561141
Zdjecie nr 1561142
Zdjecie nr 1561143
Zdjecie nr 1561144
Zdjecie nr 1561145
Zdjecie nr 1561146
Zdjecie nr 1561147
Zdjecie nr 1561148
Zdjecie nr 1561149
Zdjecie nr 1561150
Zdjecie nr 1561151
Zdjecie nr 1561152
Zdjecie nr 1561153
Zdjecie nr 1561154
Zdjecie nr 1561155

Spodobały Ci się nasze zdjęcia? Kliknij i sprawdź, w jaki sposób możesz kupić licencję na ich wykorzystanie. Jeżeli Twoje zdjęcie zostało umieszczone bez Twojej zgody, napisz do nas na adres usunfoto@dlastudenta.pl a niezwłocznie je usuniemy. W liście podaj odnośnik do imprezy, numer podstrony oraz numer zdjęcia.

Chcesz kupić nasze zdjęcia?
ZOBACZ OFERTĘ
Copyright © 2003-2021 dlastudenta.pl

FB dlaMaturzysty.pl reklama