Zmień miasto
Rozrywka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

DNA Miasta - wystawa w Sky Tower

Kiedy2021-05-07
Do kiedy2021-05-31
GdzieSky Tower, ul. Powstańców Śl. 95
DNA Miasta - wystawa w Sky Tower

Co przychodzi nam do głowy, kiedy myślimy o mieście? Wysokie szare bloki, skupiska ludzi, wieczny hałas, a może tętniący życiem rynek, zielone parki i słońce prześwitujące przez wieżowce? Jakie naprawdę jest miasto? Na te i inne pytania odpowiedź można znaleźć eksplorując wystawę DNA Miasta zlokalizowaną ponad 200 metrów nad ziemią w Punkcie Widokowym Sky Tower. Ekspozycja jest ponownie czynna od 7 maja.

Artyści, zainspirowani urbanistyką, kreują wizje miasta widzianego z wielu perspektyw i z pomocą różnorodnych środków artystycznych. Młodzi malarze, prezentujący swoje obrazy w ramach „DNA Miasta”, wdają się w gorącą polemikę z motywem urbanistycznym. W większości obrazów wyraźnie widać jednak zachwyt dynamiką aglomeracji, jej dźwiękami, życiem, wielobarwnością oraz ludźmi. Michał Jędrczak, Magdalena Karwowska, Alicja Kogut, Magdalena Kurek, Jan Wojciech Malik, Barbara Olszewska, Janusz Orzechowski, Stanisław Tomalak oraz Michał Węgrzyn na swój sposób próbują odczytać i przekazać nam indywidualną wizję miasta, ze wszystkimi jego wadami i zaletami. Prace artystów zachęcają do refleksji nie tylko nad samym miastem, ale również nad tym, czym dla nas jest estetyka i co tak naprawdę jest ważne.

Jednorazowo ekspozycję może zwiedzać 15 osób (wjazd odbywa się co 20 minut). Dozowniki z płynem antybakteryjnym znajdują się na poziomie 0 oraz +49. Bilety można nabyć na miejscu lub poprzez sprzedaż internetową na stronie https://bilety.skytower.pl/Chcesz kupić nasze zdjęcia?
ZOBACZ OFERTĘ
Copyright © 2003-2021 dlastudenta.pl

FB dlaMaturzysty.pl reklama