Zmień miasto
Rozrywka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Wrocławskie Rodziny Wyklęte

Kiedy2021-04-30 godzina 12:00
Za ilewstęp wolny
GdzieWydarzenie online
Wrocławskie Rodziny Wyklęte

„Wrocławskie Rodziny Wyklęte”. Centrum Historii Zajezdnia zaprasza na spotkanie online poświęcone najnowszej książce Krzysztofa Kunerta

30 kwietnia o godzinie 12.00 odbędzie się spotkanie poświęcone publikacji stanowiącej zbiór wyjątkowych opowieści o Żołnierzach Wyklętych i ich rodzinach.

W książce  „Wrocławskie Rodziny Wyklęte” sensacyjne opowieści o wielkich czynach i poświęceniu przenikają się z prześladowaniem, niezrozumieniem i samotnością. Obok kilku pokoleń wrocławskiej rodziny Lazarowiczów bohaterami książki są: Marta Ziębikiewicz, Lucyna Werens, Barbara Leonowicz-Babiak, Teresa Partyka, Krzysztof Olechnowicz, Krzysztof Marszałek, Kazimierz Suszyński i Antoni Wojtaszek. Sięgając po tą książkę poznamy historie Żołnierzy Wyklętych i ich bliskich związanych z Wrocławiem i Dolnym Śląskiem. Zrozumiemy jak działał system komunistyczny i poznamy tajemnice powojennego Wrocławia.

Spotkanie będzie transmitowane na  profilach Centrum Historii Zajezdnia w serwisach Facebook oraz Youtube. Rozpoczęcie o godz. 12.00.  W spotkaniu udział wezmą: dr Krzysztof Kunert oraz prof. Grzegorz Strauchold. Prowadzenie: Maciej Rajfur.

Krzysztof Kunert - dziennikarz i dokumentalista. Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Doktoryzował się w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Do 2017 r. dyrektor programowy wrocławskiego Radia Rodzina, felietonista portalu wPolityce.pl i dziennikarz Tygodnika „Niedziela”. Od 2018 r. dyrektor programowy Telewizji EWTN Polska. Przez wiele lat wykładowca dziennikarstwa na dolnośląskich uczelniach.Chcesz kupić nasze zdjęcia?
ZOBACZ OFERTĘ
Copyright © 2003-2021 dlastudenta.pl

FB dlaMaturzysty.pl reklama