Zmień miasto
Rozrywka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Białe małżeństwo - próba generalna

Kiedy2021-03-12
GdzieTeatr Polski - Scena na Świebodzkim
Pl. Orląt Lwowskich 20c
Wrocław
Białe małżeństwo - próba generalna

Jedna z bardziej kontrowersyjnych sztuk Tadeusza Różewicza i choć napisana w ubiegłym stuleciu, wraz z emancypacją kolejnych pokoleń wciąż zyskuje na aktualności. W realizacji Martyny Łyko spektakl przyjmuje wyraźnie kobiece spojrzenie, bo w obsadzie znalazły się wyłącznie kobiety, aktorki będziemy oglądać również w rolach męskich. Narrację w spektaklu prowadzą dorastające Bianka i Paulina. Dziewczyny poznają świat swoich emocji, próbują odnaleźć własną tożsamość i zrozumieć budzącą się w nich seksualność.

Oczami dojrzewających kobiet obserwujemy rodzinny dom, a w nim: relacje władzy, ukute układy, zależności i konwenanse, a przede wszystkim ludzi zamkniętych w genderowo uwarunkowanych nakazach społecznych. Postawy te budzą niepokój i niezrozumienie młodych w kontekście namiętności i pragnień, które nierozumiane lub ukryte miotają ich bliskimi. Spektakl odszyfrowuje Różewiczowską inspirację życiorysami polskich emancypantek na drodze do równości, a w intencji realizatorów również narodzin i kształtowania się podmiotowości w każdej i w każdym z nas.

Premierą spektaklu Martyny Łyko Teatr Polski we Wrocławiu otwiera Rok Różewiczowski, czyli cykl wydarzeń w setną rocznicę urodzin Tadeusza Różewicza.

ip



Zdjecie nr 1556042
Zdjecie nr 1556043
Zdjecie nr 1556044
Zdjecie nr 1556045
Zdjecie nr 1556046
Zdjecie nr 1556047
Zdjecie nr 1556048
Zdjecie nr 1556049
Zdjecie nr 1556050
Zdjecie nr 1556051
Zdjecie nr 1556052
Zdjecie nr 1556053
Zdjecie nr 1556054
Zdjecie nr 1556055
Zdjecie nr 1556056
Zdjecie nr 1556057
Zdjecie nr 1556058
Zdjecie nr 1556059
Zdjecie nr 1556060
Zdjecie nr 1556061
Zdjecie nr 1556062
Zdjecie nr 1556063
Zdjecie nr 1556064
Zdjecie nr 1556065
Zdjecie nr 1556066
Zdjecie nr 1556067
Zdjecie nr 1556068
Zdjecie nr 1556069
Zdjecie nr 1556070
Zdjecie nr 1556071
Zdjecie nr 1556072
Zdjecie nr 1556073
Zdjecie nr 1556074
Zdjecie nr 1556075
Zdjecie nr 1556076
Zdjecie nr 1556077
Zdjecie nr 1556078
Zdjecie nr 1556079
Zdjecie nr 1556080
Zdjecie nr 1556081

Spodobały Ci się nasze zdjęcia? Kliknij i sprawdź, w jaki sposób możesz kupić licencję na ich wykorzystanie. Jeżeli Twoje zdjęcie zostało umieszczone bez Twojej zgody, napisz do nas na adres usunfoto@dlastudenta.pl a niezwłocznie je usuniemy. W liście podaj odnośnik do imprezy, numer podstrony oraz numer zdjęcia.

Chcesz kupić nasze zdjęcia?
ZOBACZ OFERTĘ
Copyright © 2003-2021 dlastudenta.pl

FB dlaMaturzysty.pl reklama