Zmień miasto
Rozrywka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Wolna Grupa Bukowina

Kiedy2021-03-16 godzina 20:00
Za ilemiejsca siedzące: 60 zł - przedsprzedaż, 70 zł - w dniu koncertu miejsca stojące: 40 zł - przedsprzedaż, 45 zł - w dniu koncertu
GdzieStary Klasztor
ul. Purkyniego 1
Wrocław
Wolna Grupa Bukowina

Wolna Grupa Bukowina zagra w Starym Klasztorze!

Klub muzyczny Stary Klasztor zaprasza miłośników poezji śpiewanej na spotkanie z legendą Krainy Łagodności.
16 marca na scenie Sali Gotyckiej przy ul. Purkyniego 1 wystąpi WOLNA GRUPA BUKOWINA.
 
Wolna Grupa Bukowina- polska grupa muzyczna z nurtu poezji śpiewanej powstała na początku lat 70. XX wieku. Wolna Grupa Bukowina zadebiutowała w 1971 roku na Giełdzie Piosenki Turystycznej w Szklarskiej Porębie. Zespół przyjechał z Buska - Zdroju, a założył go ówczesny maturzysta Wojciech Bellon. Piosenką Wojtka "Ponidzie" wyśpiewali jedną z głównych nagród. Miała formułę zespołu otwartego, toteż występowało z nią wielu znanych polskich wykonawców i muzyków. Trzon zespołu stanowili: Wojciech Bellon - twórca tekstów większości piosenek, Grażyna Kulawik, Wojciech Jarociński i Wacław Juszczyszyn. Poza sporym dorobkiem fonograficznym zespół ma na swym koncie wielokrotnie nagrodzone występy w licznych polskich festiwalach w tym na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, udział w studenckich festiwalach FAMA oraz dwukrotny występ dla 150 tysięcznej widowni na Przystanku Woodstock. Zespół ma też za sobą wielokrotne występy zagraniczne w Europie a także dla Polonii w Kanadzie, USA i Irlandii.
 
Wolna Grupa Bukowina stale, od prawie 50 lat, z nieustającym powodzeniem koncertuje w Polsce zdobywając sobie coraz to nowe pokolenia wiernych słuchaczy. Stała się obecnie na polskiej scenie muzycznej zjawiskiem trwałym i znaczącym.
 
Obecny skład Wolnej Grupy Bukowina to:
Grażyna Kulawik - śpiew,
Wojciech Jarociński - śpiew, gitara
Wacław Juszczyszyn - śpiew, gitara
Marek Zarankiewicz - instrumenty perkusyjne
Krzysztof Żesławski - gitara basowa
 
ip


Chcesz kupić nasze zdjęcia?
ZOBACZ OFERTĘ
Copyright © 2003-2021 dlastudenta.pl

FB dlaMaturzysty.pl reklama