Zmień miasto
Rozrywka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Wirtualny Studencki Nocny Klub Filmowy: Granica

Kiedy2021-01-28 godzina 21:00
Za ile12zł
Gdziehttps://www.facebook.com/events/195652215631144
Wirtualny Studencki Nocny Klub Filmowy: Granica

Kino Pod Baranami zaprasza do swojej internetowej sali e-kinopodbaranami.pl na kolejne wirtualne spotkanie Studenckiego Nocnego Klubu Filmowego. W ramach nadrabiania filmowych zaległości, na ekranach pojawi się tytuł z niedalekiej przeszłości: Granica Aliego Abbasiego - nietuzinkowa skandynawska historia miłosna, nominowana w 2019 roku do Oscara. Pokaz filmu zostanie poprzedzony wprowadzeniem, a po projekcji odbędzie się dyskusja online.

Pandemiczne czasy sprzyjają sięganiu po nieco starsze, dotychczas przeoczone tytuły. W ten trend wpiszą się również uczestnicy Studenckiego Nocnego Klubu Filmowego, którzy podczas spotkania 28 stycznia sięgną po nominowaną do Oscara Granicę Aliego Abbasiego z 2018 roku.

Ta pełna skandynawskiego chłodu i surowości, nietypowa historia miłosna, skupia się wokół postaci Tiny (ukryta pod grubą warstwą charakteryzacji Eva Melander) - kobiety o nietypowym wyglądzie i doskonałym węchu. Wyostrzony zmysł pozwala pracującej w porcie granicznym bohaterce wychwytywać wszelkie próby przemytu. Zawodzi jednak, gdy przy stanowisku kontroli pojawia się podejrzany włóczęga (Eero Milonoff), wyglądający uderzająco podobnie do Tiny.

Granica to oryginalne połączenie klasycznej baśni, fantasy, kina społecznego i mrocznego nordic noir. Reżyser filmu, Ali Abbasi (twórca docenionego horroru Shelley), nie boi się epatować brzydotą. Czyni ją centralnym elementem opowiadanej historii, a jednocześnie zadaje serię intrygujących pytań na temat mechanizmów wykluczenia, odkrywania swojego prawdziwego “ja” oraz ludzkich reakcji na inność.

Wspólny seans filmu poprzedzi tradycyjna prelekcja wygłoszona za pośrednictwem platformy Zoom. Po domowym seansie, widzowie spotkają się ponownie, tym razem na dyskusji (również na Zoomie).

Aby uczestniczyć w dyskusji należy zalogować się swoim imieniem i mieć dostęp do kamerki.

BILETY dla studentów: 12 zł

Kod zniżkowy dostępny po dołączeniu do grupy NOCNIK online na Facebooku. 

Kod zostanie podany w czwartek, 28 stycznia, około g. 20.45.

(Bez kodu - cena biletu: 15 zł)

HARMONOGRAM POKAZU:

21.00 PRELEKCJA (zoom)

21.10 DOMOWY SEANS (www.e-kinopodbaranami.pl)

23.15 DYSKUSJA (zoom)

 

 Chcesz kupić nasze zdjęcia?
ZOBACZ OFERTĘ
Copyright © 2003-2021 dlastudenta.pl

FB dlaMaturzysty.pl reklama