Zmień miasto
Rozrywka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

"Kochanka" - premiera spektaklu

Kiedy2020-12-06 godzina 20:00
GdzieFacebook
"Kochanka" - premiera spektaklu

W najbliższą niedzielę, 6 grudnia, odbędzie się premiera spektaklu „Kochanka” Justyny Godlewskiej-Kruczkowskiej. Przedstawienie powstało z okazji jubileuszu 20-lecia pracy artystycznej aktorki.

 

Justyna Godlewska-Kruczkowska od początku swojej drogi zawodowej pracuje na deskach Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku. W ciągu ponad dwudziestu lat wykreowała kilkadziesiąt ról o bardzo zróżnicowanym charakterze: od bohaterek wielkich klasycznych dramatów, sztuk współczesnych, przez postaci z komedii, fars i dramaturgii dziecięcej. Aktorka była stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego" („Wyspiański Projekt” 2007) oraz Prezydenta Miasta Białegostoku („Emocjałki” 2016), jest także tegoroczną laureatką Nagrody Marszałka Województwa Podlaskiego. „Kochanka” to jej najnowsza teatralna realizacja.

 

- W słowie „kochanka” mieszczą się wszystkie określenia miłości, namiętności, spełnienia, tęsknoty, czekania, nadziei i ciągłej niepewności. A jeżeli tym wymarzonym, wytęsknionym obiektem westchnień jest Teatr? Mój romans z Aleksandrem Węgierką trwa już dwadzieścia lat. To znacznie dłużej niż jego płomienna, zmysłowa, burzliwa relacja z młodziutką Niną Andrycz – mówi Justyna Godlewska-Kruczkowska.

 

Historia romansu Aleksandra Węgierki i Niny Andrycz stała się zaczynem autorskiego projektu artystycznego, który dzięki akceptacji Komisji oraz Tadeusza Truskolaskiego - Prezydenta Miasta Białegostoku, otrzymał dofinansowanie w postaci stypendium artystycznego dla twórców profesjonalnych.

 

- Zawsze staramy się wspierać lokalnych twórców, którzy tak jak pani Justyna Godlewska-Kruczkowska mają ciekawe pomysły, w dodatku odnoszące się do osób czy wydarzeń związanych z naszym miastem. Stąd decyzja o przyznaniu stypendium prezydenta miasta Białegostoku na realizację tego przedstawienia - powiedział Rafał Rudnicki, Zastępca Prezydenta Miasta Białegostoku.

 

„Kochanka” to program artystyczny złożony ze strzępów wspomnień, okruchów wzruszeń, fragmentów marzeń, ziarenek radości i nieprzecenionego wsparcia Przyjaciół.

 

- Wraz z Romualdem Kozakiewiczem, Pawłem Suskim oraz Pawłem Żukiem „z ogromną radością podzielimy się z Państwem całym naszym smutkiem, goryczą oraz całkowicie pozbawioną ładu i składu refleksją...”- tyle ze scenariusza. A jak będzie? Nikt tego nie wie... bo chyba jak nigdy wcześniej pewność niepewna… - mówi aktorka.

 

Premiera spektaklu odbędzie się w nietypowej formule. Przedstawienie będzie można obejrzeć wyłącznie online.

- Mieliśmy się spotkać 12 listopada 2020 roku na dużej scenie Teatru Dramatycznego. Nasz Upiorny Ansambl i nasi wierni, najlepsi, najbliżsi, najżyczliwsi choć i niebezkrytyczni Widzowie. Wirus repertuaru nie czyta i drwi z planów i zamiarów. Na szczęście (a może zupełnie odwrotnie?) i pozwolił nam - twórcom zrealizować nagranie. 11 listopada, w przypadającą 110 rocznicę urodzin Niny Andrycz „Kochanka” została zarejestrowana i na wieki zamknięta w kadrach filmowych. „Przypadek? Nie sadzę... takie przypadki leżą na linii przeznaczenia...” jak ujęła Nina na kartach swoich wspomnień. Nie ma również przypadku w tym, że pragnę Państwa najgoręcej zaprosić do wspólnego oglądania naszego artystycznego dziwowiska

 

Emisja nagrania spektaklu odbędzie się w najbliższą niedzielę, 6 grudnia, o godz. 20.00 na Facebooku, na profilu spektaklu „Kochanka”.

fot. Bartek WarzechaChcesz kupić nasze zdjęcia?
ZOBACZ OFERTĘ
Copyright © 2003-2021 dlastudenta.pl

FB dlaMaturzysty.pl reklama