Zmień miasto
Rozrywka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Córka - premiera spektaklu online

Kiedy2020-11-20 godzina 21:00
Za ilewstęp wolny / bilety wsparcia
Gdziehttps://www.facebook.com/events/3216440978485625
Córka - premiera spektaklu online

Teatr MŁYN ma przyjemność zaprosić na premierę online „CÓRKI” w reż. Natalii Fijewskiej-Zdanowskiej z Joanną Żółkowską i Zuzanną Fijewską-Maleszą. Spektakl zostanie pokazany 20 listopada o godz. 21:00 na Facebooku oraz kanale YouTube Teatru MŁYN, a od 23 listopada dostępny będzie na platformie MŁYNOTEKA. Jest to już trzeci spektakl z repertuaru Teatru MŁYN poddany filmowo-teatralnej reinterpretacji, zrealizowany specjalnie na czas pandemii, kiedy nie jest możliwe spotkanie z teatrem na żywo.

OPIS SPEKTAKLU:

Barbara (Joanna Żółkowska) – artystka i była hippiska traci pamięć w nagłym wypadku. Do szpitala przyjeżdża jej dorosła córka (Zuzanna Fijewska-Malesza). Lekarz każe im rozmawiać, to jedyny sposób, na powrót Barbary do zdrowia. Pamięć jest jednak zawodna, a z poszczególnych wspomnień wyłaniają się dwa zupełnie inne obrazy ich wspólnego życia. Początkowo zabawne dialogi, odsłaniają powoli kryjącą się pod spodem tajemnicę.

Intymna opowieść o przepaści pomiędzy PRL-em a współczesnością, o dwóch różnych pokoleniach – tym urodzonym w latach 50-tych – zbuntowanym i pragnącym wolności i tym z przełomu epok, które w tej wolności zagubiło spokój i szczęście. Spektakl o tęsknocie, której nie da się zaspokoić, o winie, karze i przebaczeniu. A przede wszystkim o relacji między matką a córką, być może najważniejszej i najbardziej skomplikowanej relacji w życiu kobiety.


Premiera spektaklu miała miejsce w 2015 roku na scenie Teatru MŁYN. Wersja online nie jest zwykłą rejestracją, ale przygotowaną specjalnie reinterpretacją filmowo-teatralną.

GDZIE OGLĄDAĆ:

Po premierze online 20 listopada (piątek) godz. 21:00 spektakl „CÓRKA” będzie dostępny bezpłatnie na Facebooku i kanale YouTube Teatru MŁYN jeszcze przez trzy dni (do 22 listopada godz. 23:59).

Wydarzenie FB: https://www.facebook.com/events/3216440978485625
Zwiastun spektaklu: https://youtu.be/-_iIP1iA_Dw

Od 23 listopada spektakl zostanie przeniesiony na platformę MŁYNOTEKA, gdzie będzie go można oglądać po rejestracji i wykupieniu dostępu: https://mlynoteka.mlyn.org/

MŁYNOTEKA to budowana od podstaw platforma z multimediami Teatru MŁYN. „CÓRKA” to trzeci spektakl dla widzów dorosłych – po „NIEDZIELNYM POPOŁUDNIU” i „(MASKA)RADZIE GMINY” – udostępniany na platformie.

fot. R. LatoszekChcesz kupić nasze zdjęcia?
ZOBACZ OFERTĘ
Copyright © 2003-2021 dlastudenta.pl

FB dlaMaturzysty.pl reklama