Teatr
75, czyli powojenna historia Wrocławia - akrobatyczno-taneczno-wokalne widowisko

75, czyli powojenna historia Wrocławia - akrobatyczno-taneczno-wokalne widowisko

  • 2020-10-04, , godzina 19:00
  • wstęp wolny
  • www.wroclaw.pl/75, Wrocław

Opis

2020 rok jest czasem wyjątkowym dla nas wszystkich. Z powodu panującej pandemii nasza codzienność uległa zmianie, wiele planów musiało zostać odłożonych lub zmodyfikowanych. We Wrocławiu już od jesieni 2019 roku pracowaliśmy nad przygotowaniem obchodów, mającymi uczcić 75 lat powojennego Wrocławia. Planowaliśmy wiele imprez sportowych, kulturalnych, spotkań i wykładów. Niestety, ze względu na wyjątkowość sytuacji, nie mogły one dojść do skutku. Pragnąc jednak, by tak wspaniała rocznica nie pozostała bez echa, a także starając się, aby w ten trudny dla nas czas wprowadzać jak najwięcej barw oraz optymizmu i nie poddając się wirusowi, stworzyliśmy dla Państwa wyjątkową niespodziankę – niezwykłe akrobatyczno-taneczno-wokalne widowisko „75, czyli powojenna historia Wrocławia”.

Przedstawienie powstało z okazji 75. rocznicy zakończenia II wojny światowej i przyłączenia Ziem Zachodnich do Polski. Jest to podróż w czasie pokazująca historię naszego miasta od ruin, pozostałych po wojnie, aż po dzisiejsze piękne i prężnie rozwijające się europejskie miasto. Spektakl to także hołd oddany wszystkim tym, którzy przez 75 lat przyczynili się odbudowy i ukształtowania obecnego Wrocławia. Akcja przedstawienia rozpoczyna się w 1945 roku i przesuwa się do przodu, co dekadę. Każde z 10-leci opowiedziane jest w indywidualny, wyjątkowy sposób poprzez muzykę, taniec, akrobacje i śpiew. W ciągu 2 godzin trwania spektaklu będziemy mieli okazję poznać dzieje Wrocławia przedstawione w niezwykle widowiskowy i spektakularny sposób, usłyszymy piosenki, zobaczymy wspaniałą choreografię i zapierającą dech w piersiach wizualizacje.

W całe przedsięwzięcie zaangażowało się blisko 200 osób, niezwykle utalentowanych artystów, muzyków, tancerzy, akrobatów i piosenkarzy. Reżyserem przedstawienia jest Kamil Przyboś, twórca słynnego już „Prometeusza”, granego od kilku lat na scenie Impartu.

Przedsięwzięcie jest spektaklem, w którym udział wezmą m.in.: Młodzieżowa Akademia Musicalowa pod kierownictwem Magdaleny Zawartko, akrobaci i tancerze z Agencji Artystycznej Everest Production pod kierownictwem Jacka Marksa i Pawła Patera oraz Orkiestra Kameralna Silesian Art Collective pod batutą Mateusza Walacha. Za choreografię odpowiada Marta Brendel.

Zapraszamy na ten magiczny akrobatyczno-taneczno-wokalny spektakl, który - pomimo tego, że ze względów bezpieczeństwa będziemy mogli obejrzeć wyłącznie on-line - z pewnością pozostawi po sobie niezapomniane wrażenie.

Transmisja przedstawienia odbędzie się 4 października o godz. 19.00 na stronie www.wroclaw.pl/75.

Fot. Mieczyslaw Michalak; materiały prasowe

Ostatnio dodane
Kolejność fal
Kolejność fal - recenzja spektaklu Wrocław

Wrocławski Teatr Współczesny zrealizował nagrodzoną sztukę Filipa Zawady.

Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

W przeddzień czegoś większego
W przeddzień czegoś większego

Z Bartoszem Porczykiem - zwycięzcą Przeglądu Piosenki Aktorskiej w 2006 oraz twórcą spektaklu "Smycz", która stała się ważnym wydarzeniem na kulturalnej mapie Wrocławia - o pracy w teatrze i planach na przyszłość rozmawia Marcin Szewczyk.

"Gry" na wielu poziomach
"Gry" na wielu poziomach

W 1988 roku w jednym z izraelskich kibuców 11 mężczyzn zgwałciło 14-letnią dziewczynkę. W późniejszym procesie sądowym jedynie 4 spośród nich zostało uznanych winnymi i skazanych na karę pozbawienia wolności.