Teatr
Operetka na wynos

Operetka na wynos

  • 2020-05-27
  • Sceny Kamienica, Wrocław

Galerie zdjęć - zdjęcia

Zdjęć w galerii 18.

fot. Dominika Golińska Kosowska

Opis

W środę 27 maja br. o godz. 1700 na podwórku wrocławskiego Nadodrza odbyła się premiera nowego cyklu Teatru Scena Kamienica „Operetka na WYNOS!”. Projekt ma za zadanie dotrzeć do społeczności lokalnych całego województwa dolnośląskiego w czasie epidemii. 

Scena Kamienica to jedyny teatr operetkowy we Wrocławiu, który regularnie wystawia koncerty i spektakle związane z lekką odmianą opery. Bieżąca sytuacja, związania z pandemią koronawirusa spowodowała nie tylko wstrzymanie bieżącej działalności artystycznej, ale także zatrzymała Polaków w swoich domach. Wszystkie instytucje kulturalne zostały zamknięte do odwołania. Nie będą się także odbywać duże wydarzenia plenerowe. 

Dlatego nasz zespół przygotował wyjątkową propozycję koncertów plenerowych pod nazwą „Operetka na WYNOS!”, które przez cały letni okres (maj-wrzesień) odbywać się będą w większości polskich miejscowości – na skwerkach, podwórkach przy blokach mieszkalnych. Oczywiście z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Nasze eventy przeznaczone są do oglądania z balkonów i okien. W ten sposób chcielibyśmy wprowadzić nieco kultury wysokiej dla mieszkańców naszego regionu, dostarczając rozrywki na wysokim poziomie w tym trudnym okresie, w jakim wszyscy się znaleźliśmy. Pomysł mobilnej sceny muzycznej czerpie ze źródeł commedii dell'arte. Podobnie jak wędrowne trupy operowe w XVII w. obieramy za cel dotarcie z muzyką poważną do miast i miasteczek 

Wykonawcami „Operetki na WYNOS!” są znakomici artyści Teatru Scena Kamienica (soliści takich instytucji jak Mazowiecki Teatr Muzyczny, Operetka Wrocławska, Filharmonia Narodowa), którzy przygotowali ok. 40-minutowy program największych przebojów operetkowych takich twórców, jak Johann Strauss, Emmerich Kalman, Franz Lehar, czy Jacques Offenbach. W programie nie zabraknie takich szlagierów, jak „Wielka sława to żart!”, „Brunetki, blondynki”, „Usta milczą, dusza śpiewa”, „Pieśń o Wilji”, a także czardasze, walce i foxtrotty. Każdorazowo w projekcie bierze udział 4 artystów i konferansjer (2 solistów śpiewaków oraz 2 tancerzy baletu, rozmieszczonych w bezpiecznych odległościach). Całość przeplatana jest zabawnymi anegdotami prowadzącego, humorystycznym podejściem i aktywizującego publiczność zgromadzoną w swoich mieszkaniach lub na balkonach do wspólnej zabawy. 

ip 


Polecamy
Ostatnio dodane
Kolejność fal
Kolejność fal - recenzja spektaklu Wrocław

Wrocławski Teatr Współczesny zrealizował nagrodzoną sztukę Filipa Zawady.

modernizacja DuÅźej Sceny Tpl
Teatr Polski we Wrocławiu rusza z modernizacją Dużej Sceny im. Jerzego Grzegorzewskiego Wrocław

Nadchodzący remont będzie ogromnym wyzwaniem zarówno logistycznym, jak i finansowym.

Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

W przeddzień czegoś większego
W przeddzień czegoś większego

Z Bartoszem Porczykiem - zwycięzcą Przeglądu Piosenki Aktorskiej w 2006 oraz twórcą spektaklu "Smycz", która stała się ważnym wydarzeniem na kulturalnej mapie Wrocławia - o pracy w teatrze i planach na przyszłość rozmawia Marcin Szewczyk.

"Gry" na wielu poziomach
"Gry" na wielu poziomach

W 1988 roku w jednym z izraelskich kibuców 11 mężczyzn zgwałciło 14-letnią dziewczynkę. W późniejszym procesie sądowym jedynie 4 spośród nich zostało uznanych winnymi i skazanych na karę pozbawienia wolności.