Zmień miasto
Rozrywka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Operetka na wynos

Kiedy2020-05-27
GdzieSceny Kamienica
Operetka na wynos

W środę 27 maja br. o godz. 1700 na podwórku wrocławskiego Nadodrza odbyła się premiera nowego cyklu Teatru Scena Kamienica „Operetka na WYNOS!”. Projekt ma za zadanie dotrzeć do społeczności lokalnych całego województwa dolnośląskiego w czasie epidemii. 

Scena Kamienica to jedyny teatr operetkowy we Wrocławiu, który regularnie wystawia koncerty i spektakle związane z lekką odmianą opery. Bieżąca sytuacja, związania z pandemią koronawirusa spowodowała nie tylko wstrzymanie bieżącej działalności artystycznej, ale także zatrzymała Polaków w swoich domach. Wszystkie instytucje kulturalne zostały zamknięte do odwołania. Nie będą się także odbywać duże wydarzenia plenerowe. 

Dlatego nasz zespół przygotował wyjątkową propozycję koncertów plenerowych pod nazwą „Operetka na WYNOS!”, które przez cały letni okres (maj-wrzesień) odbywać się będą w większości polskich miejscowości – na skwerkach, podwórkach przy blokach mieszkalnych. Oczywiście z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Nasze eventy przeznaczone są do oglądania z balkonów i okien. W ten sposób chcielibyśmy wprowadzić nieco kultury wysokiej dla mieszkańców naszego regionu, dostarczając rozrywki na wysokim poziomie w tym trudnym okresie, w jakim wszyscy się znaleźliśmy. Pomysł mobilnej sceny muzycznej czerpie ze źródeł commedii dell'arte. Podobnie jak wędrowne trupy operowe w XVII w. obieramy za cel dotarcie z muzyką poważną do miast i miasteczek 

Wykonawcami „Operetki na WYNOS!” są znakomici artyści Teatru Scena Kamienica (soliści takich instytucji jak Mazowiecki Teatr Muzyczny, Operetka Wrocławska, Filharmonia Narodowa), którzy przygotowali ok. 40-minutowy program największych przebojów operetkowych takich twórców, jak Johann Strauss, Emmerich Kalman, Franz Lehar, czy Jacques Offenbach. W programie nie zabraknie takich szlagierów, jak „Wielka sława to żart!”, „Brunetki, blondynki”, „Usta milczą, dusza śpiewa”, „Pieśń o Wilji”, a także czardasze, walce i foxtrotty. Każdorazowo w projekcie bierze udział 4 artystów i konferansjer (2 solistów śpiewaków oraz 2 tancerzy baletu, rozmieszczonych w bezpiecznych odległościach). Całość przeplatana jest zabawnymi anegdotami prowadzącego, humorystycznym podejściem i aktywizującego publiczność zgromadzoną w swoich mieszkaniach lub na balkonach do wspólnej zabawy. 

ip 




Zdjecie nr 1527072
Zdjecie nr 1527073
Zdjecie nr 1527074
Zdjecie nr 1527075
Zdjecie nr 1527076
Zdjecie nr 1527077
Zdjecie nr 1527078
Zdjecie nr 1527079
Zdjecie nr 1527080
Zdjecie nr 1527081
Zdjecie nr 1527082
Zdjecie nr 1527083
Zdjecie nr 1527084
Zdjecie nr 1527085
Zdjecie nr 1527086
Zdjecie nr 1527087
Zdjecie nr 1527088
Zdjecie nr 1527089

Spodobały Ci się nasze zdjęcia? Kliknij i sprawdź, w jaki sposób możesz kupić licencję na ich wykorzystanie. Jeżeli Twoje zdjęcie zostało umieszczone bez Twojej zgody, napisz do nas na adres usunfoto@dlastudenta.pl a niezwłocznie je usuniemy. W liście podaj odnośnik do imprezy, numer podstrony oraz numer zdjęcia.

BLOK PROMOWANY
BATLIC HOME SPA fit Przetestuj najnowszą serię kosmetyków Ziaja BALTIC HOME SPA fit
Chcesz kupić nasze zdjęcia?
ZOBACZ OFERTĘ
Copyright © 2003-2020 dlastudenta.pl

FB dlaMaturzysty.pl reklama