Zmień miasto
Rozrywka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Džambo Aguševi Orchestra (Macedonia)

Kiedy2020-04-23 godzina 20:00
Za ile45 zł (DŽAMBO AGUŠEVI ORCHESTRA (Macedonia))
GdzieStary Klasztor
Džambo Aguševi Orchestra (Macedonia)

Džambo AguševiOrchestra - laureat festiwalu Guča zagra we Wrocławiu! Ethno Jazz Festival zaprasza na kolejne spotkanie z porywającą muzyką Bałkanów! Już 23 kwietnia w Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze wystąpią zdobywcy głównej nagrody legendarnego festiwalu bałkańskich orkiestr dętych w Guča - Džambo Aguševi Orchestra z Macedonii! Džambo Aguševi Orchestra bilety już dostępne. 

Džambo Aguševi

Džambo Aguševi urodził się w małym macedońskim mieście Strumica w 1987 roku w muzycznej rodzinie.  W dzieciństwie interesowała go gra na trąbce , by później zabrać się za to na poważnie.

 

Jego marzeniem było posiadanie własnej trąbki, lecz jego rodzina nie chciała go spełnić, gdyż wiedziała jak ciężkie jest życie muzyka. Po pewnym czasie jego ojciec widząc zaangażowanie chłopca, wręczył mu jego pierwszą trąbkę.

 

Od tamtej pory Dzambo był nie do zatrzymania, postawił sobie za punkt honoru zostanie najlepszym trębaczem na Bałkanach i zamierzał tego dokonać. Gdy większość chłopców w jego wieku w Strumicy grało w piłkę nożną, Dzambo grał na trąbce, ciągle doskonaląc swoje umiejętności, aż dostał się do orkiestry jego wuja w zaskakującym wieku 11 lat.

 

Chłopiec wciąż się rozwijał. Mimo przywiązania do lokalnej muzyki, Dzambo miał uszy szeroko otwarte, słuchając i czerpiąc inspiracje z jazzu, soulu, funku, muzyki filmowej, jak i tureckiej. Z czasem wypracował swoje własne, charakterystyczne brzmienie.

 

W 2006 roku Dzambo wraz z zespołem wziął udział w Festiwalu Trąbki w Kumanovo. Wynik? Pierwsze miejsce. Dzambo Agusevi Orchestra stawali na podium co roku, aż do 2011 r. kiedy to "zabroniono" im rywalizacji, by dać szansę innym zespołom.

 

Następnie orkiestra Dzambo wzięła udział w festiwalu w Pehchevo zdobywając wszystkie nagrody. Po tym muzyk wiedział, że jest gotowy rywalizować z najlepszymi orkiestrami bałkańskimi na legendarnym festiwalu w Guca,

 

Latem 2011 roku, Orkiestra Džambo Aguševi otrzymała pierwszą nagrodę i zapisała swoje imię w historii tego słynnego wydarzenia: zarówno sędziowie, jak i publiczność byli pod ogromnym wrażeniem.

Po takich osiągnięciach Dzambo mógł spocząć na laurach, zarabiając fortunę grając na weselach i komercyjnych imprezach, lecz nie tym chciał się zajmować. Jego celem stało się zdobycie serc publiczności w Europie i poza nią.

 

Kolejnym przystankiem na europejskiej trasie koncertowej będzie Wrocław!

 Chcesz kupić nasze zdjęcia?
ZOBACZ OFERTĘ
Copyright © 2003-2020 dlastudenta.pl

FB dlaMaturzysty.pl reklama