Teatr
40. PAA: Magda Umer i Mumio: Przybora na 102

40. PAA: Magda Umer i Mumio: Przybora na 102

Galerie zdjęć - zdjęcia

Zdjęć w galerii 27.

fot. Krzysztof Zatycki

Opis

Usłyszymy najbardziej znane ze znanych piosenki Kabaretu Starszych Panów (m.in. „Kaziu, zakochaj się”, „Szuja”, „Odrobina mężczyzny na co dzień”, „Na całej połaci śnieg”, „Już czas na sen”, „Rodzina” i inne), zaśpiewane przez Ciotkę Mizerię i skomentowane improwizacjami słowno-mimiczno-muzycznymi przez najbardziej surrealistyczny z polskich teatrów.

Dlaczego Magda Umer? Szepcząc swym ekspresjonistycznym szeptem i świdrując seledynowym spojrzeniem, Magda potrafi wywołać u publiczności – zarówno młodej, rozwichrzonej, jak i całkiem dorosłej – skupienie graniczące niemal z hipnozą. Ona nie śpiewa gardłem. Ona śpiewa duszą (Agnieszka Osiecka).

Dlaczego Mumio? Zachwyciło mnie całkowitą oryginalnością. Tam wszystko jest nowe, „odsiebne”, znakomite (Jeremi Przybora).

A dlaczego Jeremi Przybora? Bo Przybora – jak piosenka – jest dobry na wszystko, nie wspominając o tym, że akurat były jego urodziny. Spektakl „Przybora na 102” powstał w warszawskim Och-Teatrze rok temu, z okazji wspomnianej w tytule i okazał się, co było do przewidzenia, sukcesem pod każdym względem.

Magda i Mumio są z tych tekstów – zrecenzował Artur Andrus. – Wychodzi na to, że nawet jeśli ktoś inny ich urodził, to wymyślił ich Jeremi Przybora.

ip

Polecamy
Ostatnio dodane
Kolejność fal
Kolejność fal - recenzja spektaklu Wrocław

Wrocławski Teatr Współczesny zrealizował nagrodzoną sztukę Filipa Zawady.

Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

W przeddzień czegoś większego
W przeddzień czegoś większego

Z Bartoszem Porczykiem - zwycięzcą Przeglądu Piosenki Aktorskiej w 2006 oraz twórcą spektaklu "Smycz", która stała się ważnym wydarzeniem na kulturalnej mapie Wrocławia - o pracy w teatrze i planach na przyszłość rozmawia Marcin Szewczyk.

"Gry" na wielu poziomach
"Gry" na wielu poziomach

W 1988 roku w jednym z izraelskich kibuców 11 mężczyzn zgwałciło 14-letnią dziewczynkę. W późniejszym procesie sądowym jedynie 4 spośród nich zostało uznanych winnymi i skazanych na karę pozbawienia wolności.