Zmień miasto
Rozrywka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Kichot - próba prasowa

Kiedy2019-03-12
GdzieWrocławski Teatr Lalek
Pl. Teatralny 4
Wrocław
Kichot - próba prasowa

„I żeby już zakończyć, ja wyobrażam sobie, że wszystko, co mówię, takie właśnie jest”. 
Don Kichot z Manczy

„Przemyślny szlachcic don Kichot z Manczy” Miguela de Cervantesa Saavedry to jedna z najbardziej tajemniczych i niejednoznaczych opowieści w historii literatury światowej. Od niemal pięciuset lat pozostaje przedmiotem gorących dyskusji i sporów, doczekuje się także wiąż nowych odczytań. Mimo upływu czasu wydaje się nie starzeć; porusza wyobraźnię kolejnych pokoleń nie tylko czytelników, ale też twórców teatralnych i filmowych.

W swoim autorskim spektaklu Joanna Gerigk kładzie nacisk na ukazanie niezłomności głównego bohatera w dążeniu do celu, jaki sobie obrał. Don Kichot chce wskrzesić dawne rycerstwo i, co istotne, nie jest to efekt jego obłędu, ale świadomej decyzji. Twierdzi, że świat dzisiaj – bardziej niż kiedykolwiek – potrzebuje błędnych rycerzy. Jego wiara w fantastyczne przygody okazuje się być doskonałym antidotum na nudną rzeczywistość, a on sam dzięki podjętej wyprawie staje się lepszym człowiekiem. Kichot Joanny Gerigk jest wyjątkowy, bo w wyjątkowy sposób wpływa na życie tych, których spotyka.

Inspirację plastyczną stanowił dla twórców przedstawienia teatr średniowieczny ze swoją prostotą i pomysłową efektownością oraz estetyka i symbolika iluminacji, czyli średniowiecznego zdobnictwa książkowego. Na scenie zobaczymy ponad czterdzieści drewnianych lalek, animowanych przez pięciu aktorów lalkarzy w oryginalnej ruchomej konstrukcji scenograficznej. Dźwiękowa warstwa spektaklu odwołuje się do czasu i miejsca opowieści Cervantesa: usłyszymy w niej inspiracje dawną muzyką hiszpańską, brzmienia lutni i violi da gamba, a także tradycyjny śpiew nawiązujący do świeckiej i religijnej muzyki renesansu.

Spektakl na podstawie powieści Miguela de Cervantesa „Przemyślny szlachcic Don Kichot z Manczy” w przekładzie Wojciecha Charchalisa.

ip



Zdjecie nr 1472194
Zdjecie nr 1472195
Zdjecie nr 1472196
Zdjecie nr 1472197
Zdjecie nr 1472198
Zdjecie nr 1472199
Zdjecie nr 1472200
Zdjecie nr 1472201
Zdjecie nr 1472202
Zdjecie nr 1472203
Zdjecie nr 1472204
Zdjecie nr 1472205
Zdjecie nr 1472206
Zdjecie nr 1472207
Zdjecie nr 1472208
Zdjecie nr 1472209
Zdjecie nr 1472210
Zdjecie nr 1472211
Zdjecie nr 1472212
Zdjecie nr 1472213
Zdjecie nr 1472214
Zdjecie nr 1472215
Zdjecie nr 1472216
Zdjecie nr 1472217

Spodobały Ci się nasze zdjęcia? Kliknij i sprawdź, w jaki sposób możesz kupić licencję na ich wykorzystanie. Jeżeli Twoje zdjęcie zostało umieszczone bez Twojej zgody, napisz do nas na adres usunfoto@dlastudenta.pl a niezwłocznie je usuniemy. W liście podaj odnośnik do imprezy, numer podstrony oraz numer zdjęcia.

Chcesz kupić nasze zdjęcia?
ZOBACZ OFERTĘ
Copyright © 2003-2019 dlastudenta.pl

FB dlaMaturzysty.pl reklama