Zmień miasto
Rozrywka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

ROME

Kiedy2019-03-15
Za ile65-75
GdzieFirlej
Grabiszyńska 56
Wrocław
ROME
Już w przyszłym tygodniu zespół ROME zagra w Polsce trzy koncerty.
Pochodzący z Luxemburga muzyk Jerme Router założył ROME (nazwa projektu pochodzi od jego imienia) w 2005 r. i od tego czasu wydawał kolejne płyty, które mocno zatrzęsły światem neofolku i post-industriala. Klimat muzyki i tekstów Rome jest wyjątkowy – łączy w sobie kunszt komponowania melodii, subtelne i poetyckie słowa oraz bezpośredni styl muzyczny, który czerpie z tradycji pieśni ludowej, dark ambientu, apocalyptic folku popu, rocka akustycznego, cold wave oraz martial industrial – wszystkie te elementy zlewają się tutaj w szczególnie awangardową mieszankę.
Luksemburski bard wystąpi w trzech miastach:
15 marca, Wrocław, Firlej
16 marca, Warszawa, Hydrozagadka
17 marca, Kraków, Zet Pe Te.
Wczoraj poznaliśmy polskie supporty na tych koncertach.
 
Koncert we Wrocławiu otworzy By the Spirits - jednoosobowy projekt z pogranicza folku/neofolku pochodzący z Dolnego Śląska oficjalnie powołany do życia w marcu 2016. By the Spirits promuje wydaną w zeszłym roku płytę "We are Falling" (wydaną przez Urtod Void i Only the Sun Knows). Na twórczość By the Spirits silny wpływ ma szeroko pojęta muzyka folkowa i neofolk. Warstwa tekstowa inspirowana jest duchowością oraz związkami człowieka z naturą.
 
Z kolei w Warszawie i Krakowie przed Rome wystąpi Grave of Love - projekt neofolkowy z okolic Katowic grający muzykę z pogranicza neofolku, martial industrialu i noise’a. W dorobku ma jedną płytę "Decay".

Przed koncertem w Krakowie, Jerome poprowadzi otwarty warsztat creative writing ze studentami filologii angielskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim.

ip


BLOK PROMOWANY
Sopot Sun - nurkowanie w opalanie Przetestuj kosmetyki Ziaja serii Sopot Sun i ciesz się promieniami słońca
Chcesz kupić nasze zdjęcia?
ZOBACZ OFERTĘ
Copyright © 2003-2019 dlastudenta.pl

FB dlaMaturzysty.pl reklama