Zmień miasto
Rozrywka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Wojciech Tochman - spotkanie autorskie

Kiedy2019-02-22 godzina 19:00
Za ilewstęp wolny
Gdziew klubie Proza, Przejście Garncarskie 2, II piętro
Wojciech Tochman - spotkanie autorskie

W piątek 22 lutego o 19.00 gościem Irka Grina w ramach cyklu „Trzy czwarte. Rozmowy o literaturze” będzie wybitny polski reportażysta Wojciech Tochman. Pretekstem do spotkania będzie jego najnowsza książka „Pianie kogutów, płacz psów”, która z końcem lutego ukaże się nakładem Wydawnictwa Literackiego. We Wrocławiu o reporterskiej opowieści poświęconej współczesnej Kambodży porozmawiamy więc przedpremierowo, będzie to także pierwsza okazja do zakupienia tej książki.

Wojciech Tochman debiutował jeszcze jako licealista w tygodniku „Na Przełaj” (1987) reportażem o szkolnej szatni. Do pracy w dziale reportażu „Gazety Wyborczej” zaprosiła go w 1990 roku Hanna Krall. Wraz z Lidią Ostałowską, Beatą Pawlak, Mariuszem Szczygłem, Jackiem Hugo-Baderem i kilkoma innymi znakomitymi autorami – pod kierunkiem Małgorzaty Szejnert, która przejęła od Krall reportaż w „Gazecie” – tworzył jedną z najbardziej wyrazistych grup reporterskich w historii polskiej prasy. W tym czasie, na zaproszenie Ryszarda Kapuścińskiego, uczestniczył również w międzynarodowych warsztatach Mistrza, zorganizowanych przez Open Society Institute (1997–1998).

Podczas pracy w „Gazecie Wyborczej” wydał dwie książki: „Schodów się nie pali” (2000) i „Jakbyś kamień jadła” (2002). Po formalnym odejściu z „Gazety” w 2004 roku opublikował kolejno następujące pozycje: „Córeńka” (2005), „Wściekły pies” (2007), „Bóg zapłać” (2010), „Dzisiaj narysujemy śmierć” (2010), „Eli, Eli” (2013), (wspólnie z Katarzyną Boni) „Kontener” (2014) oraz (wspólnie z Mariuszem Szczygłem) „Krall” (2015). Jest dwukrotnym finalistą Nagrody Literackiej Nike, finalistą prestiżowej francuskiej Prix RFI „Témoin du Monde” oraz Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus, a także laureatem Premio Kapuściński przyznawanej w Rzymie. Jego książki zdobyły uznanie za granicą i doczekały się przekładów na kilkanaście języków, m.in. angielski, francuski, włoski, hiszpański, niderlandzki, rosyjski, słowacki i czeski.BLOK PROMOWANY
Sopot Sun - nurkowanie w opalanie Przetestuj kosmetyki Ziaja serii Sopot Sun i ciesz się promieniami słońca
Chcesz kupić nasze zdjęcia?
ZOBACZ OFERTĘ
Copyright © 2003-2019 dlastudenta.pl

FB dlaMaturzysty.pl reklama