Zmień miasto
Rozrywka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Overkill + Destruction + Flotsam And Jetsam

Kiedy2019-03-12
Za ile95 zł – przedsprzedaż, 110 zł – w dniu koncertu
GdzieA2 Centrum Koncertowe
Overkill + Destruction + Flotsam And Jetsam

OVERKILL (USA) thrash metal:
Niezniszczalna załoga przesympatycznego Bobby'ego "Blitza" Ellswortha i Carlosa "DD" Verniego zdaje się przeczyć prawom biologii. Choć istnieje już blisko cztery dekady, od wielu lat trzyma wspaniały poziom na albumach i koncertach, będąc jednymi z najwspanialszych ambasadorów thrash metalu. Wydany niedawno materiał live "Live in Overhausen", zarejestrowany w niemieckim Oberhausen, tylko to potwierdza.

Overkill ma od lat wypracowany schemat działania, który realizuje perfekcyjnie. Album studyjny (ostatni to znakomity "Grinding Wheel" z 2017 roku), a potem 1,5 roku do dwóch lat w trasie koncertowej, następnie krótka przerwa i znowu do studia. Wydawać by się mogło, że taki mechanizm może znudzić, ale na pewno nie Amerykanów. Na płytach zamieszczają świetne piosenki, a na żywo dają z siebie wszystko.

Blitz w wolnych od muzyki chwilach prowadzi z żoną sklep z ekskluzywnymi czekoladami, DD ma studio nagraniowe, z którego Overkill od lat korzysta. Do kolejnej wizyty w Polsce Overkill z pewnością przygotuje kolejną porcję muzycznych thrashowych smakowitości, które w koncertowej setliście zmiesza ze swoimi najsłynniejszymi kawałkami. Na bębnach zagra je Jason Bittner, znakomity amerykański bębniarz, który w 2017 roku opuścił Flotsam And Jetsam, aby współpracować z Overkill, który pożegnał się z Ronem Lipnickim.

DESTRUCTION (Niemcy) thrash metal:
Kolejna legenda thrash metalu w zestawie. Obok Kreator i Sodom pochodzący z Badenii -Wirtembergii zespół Destruction jest jednym z najwybitniejszych przedstawicieli tego gatunku w Europie. Nie można być fanem thrash metalu i nie znać tej nazwy.

Destruction z paroletnią przerwą funkcjonuje od 1982 roku aż do dziś. Liderem, wokalistą i basistą kapeli jest Marcel "Schmier" Schirmer, któremu sekunduje gitarzysta Mike Sifringer. Obaj pamiętają początki kapeli, obaj nagrali tak wielkopomne płyty, jak "Sentence Of Death", "Infernal Overkill", "Eternal Devastation" oraz kultowe numery – "Curse The Gods", "Bestial Invasion", "Life Without Sense", "Black Mass" i wiele innych.

Przez osiem lat Schmiera i Mike'a wspierał na perkusji nasz rodak, Wawrzyniec "Vaaver" Dramowicz. Obecnie gra z nimi znany, chociażby z Annihilator i Primal Fear Randy Black. Ostatnią regularną pozycją w dorobku Destruction jest wydany w 2016 roku album "Under Attack". Rok później ukazał się zbiór ponownie nagranych (jeszcze z Vaaverem) klasycznych numerów kapeli pod nazwą "Thrash Anthems II" wzbogaconych o przeróbkę klasyka Dead Kennedys "Holiday In Cambodia".


FLOTSAM AND JETSAM (USA) thrash metal:
Niewiele młodsza stażem od Overkill i Destruction jest amerykańska grupa Flotsam And Jetsam. Działa pod tą nazwą od 1984 roku, a powstała w gorącym Phoenix w Arizonie. Choć nie osiągnęła wielkich sukcesów komercyjnych, na jej koncie znajduje się parę znakomitych albumów, które dziś są już uznawane za thrashową klasykę. Chodzi oczywiście o debiutancki materiał "Doomsday For The Deceiver" (1986) i pracował nad kolejnym, "No Place For Disgrace" (1988), z kapitalnym coverem "Saturday's Night Allright For Fighting" Eltona Johna.

Właśnie we Flotsam And Jetsam muzyczną karierę zaczynał Jason Newsted i tego zespołu odszedł w 1986 roku po tragicznej śmierci Cliffa Burtona do Metalliki. Po jego odejściu kapeli wiodło się różnie, nie zawsze najlepiej. Przede wszystkim pod względem jakości płyt. Zwyżka formy nastąpiła dopiero w drugiej połowie XXI wieku dzięki albumom "The Cold" i "Ugly Noise" oraz wydanym wiosną 2016 roku "Flotsam & Jetsam". Ten materiał FAJ, w którego składzie jest wciąż trzech muzyków z początków kapeli, wokalista Erik "A.K." Knutson, gitarzysta Michael Gilbert oraz basista Michael Spencer, promował także w Polsce.

Teraz Amerykanie powracają do Polski w nieco zmienionym składzie. Do Overkill odszedł z Flotsamów znakomity bębniarz Jason Bittner (znamy go także z Shadow's Fall), a na jego miejsce przyszedł Ken Mary. Perkusista z wybitnym CV, w którym jest, chociażby słynny mieszkaniec Phoenix, Alice Cooper. Skład uzupełnia gitarzysta Steve Conley.

MESHIAAK (Australia) progmetal, thrash metal:
Młodzieżą w tym zacnym zestawie będących w doskonałej formie weteranów, jest pochodząca z australijskiego Melbourne i założona w 2014 roku formacja Meshiaak. Tworzą ją Dean Wells (gitara, wokal), Danny Camilleri (gitara, wokal) i Nick Walker (gitara basowa). Na ich koncie jest na razie jeden album, ale za to jaki! "Alliance Of Thieves" z 2016 roku, wydany przez wytwórnię Mascot, to świetny pomost rzucony pomiędzy metalem progresywnym a soczystym i szybkim technicznym thrash metalem, w którym odbijają się echa najlepszych dokonań Testament, Exodus i Machine Head.

Kiedy: 12 marca (wtorek) 2019
Gdzie: Wrocław @ A2, ul. Góralska 5
Bilety: 95 zł – przedsprzedaż, 110 zł – w dniu koncertu

ip



Zdjecie nr 1472318
Zdjecie nr 1472319
Zdjecie nr 1472320
Zdjecie nr 1472321
Zdjecie nr 1472322
Zdjecie nr 1472323
Zdjecie nr 1472324
Zdjecie nr 1472325
Zdjecie nr 1472326
Zdjecie nr 1472327
Zdjecie nr 1472328
Zdjecie nr 1472329
Zdjecie nr 1472330
Zdjecie nr 1472331
Zdjecie nr 1472332
Zdjecie nr 1472333
Zdjecie nr 1472334
Zdjecie nr 1472335
Zdjecie nr 1472336
Zdjecie nr 1472337
Zdjecie nr 1472338
Zdjecie nr 1472339
Zdjecie nr 1472340
Zdjecie nr 1472341
Zdjecie nr 1472342
Zdjecie nr 1472343
Zdjecie nr 1472344
Zdjecie nr 1472345
Zdjecie nr 1472346
Zdjecie nr 1472347
Zdjecie nr 1472348
Zdjecie nr 1472349
Zdjecie nr 1472350
Zdjecie nr 1472351
Zdjecie nr 1472352
Zdjecie nr 1472353
Zdjecie nr 1472354
Zdjecie nr 1472355
Zdjecie nr 1472356
Zdjecie nr 1472357

Spodobały Ci się nasze zdjęcia? Kliknij i sprawdź, w jaki sposób możesz kupić licencję na ich wykorzystanie. Jeżeli Twoje zdjęcie zostało umieszczone bez Twojej zgody, napisz do nas na adres usunfoto@dlastudenta.pl a niezwłocznie je usuniemy. W liście podaj odnośnik do imprezy, numer podstrony oraz numer zdjęcia.

Chcesz kupić nasze zdjęcia?
ZOBACZ OFERTĘ
Copyright © 2003-2019 dlastudenta.pl

FB dlaMaturzysty.pl reklama