Zmień miasto
Rozrywka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Kadry Wrocławia

Kiedy2018-01-11
Do kiedy2018-01-13
GdzieKino Nowe Horyzonty
Kazimierza Wielkiego 19/23
Wrocław
Kadry Wrocławia

Piąta edycja przeglądu Kadry Wrocławia to dokumentalna podróż w czasie. W programie znalazły się unikatowe filmy prezentujące burzliwą historię mista, m.in. cykl Wrocław The Best – zestaw najlepszych filmów pokazywanych w ramach Kadrów w poprzednich latach. Wśród nich opowieść o Festung Breslau, która okazała się przebojem.
W programie znalazła się także „Bitwa wrocławska”, głośny film Beaty Januchty o największej demonstracji Solidarności z 31 sierpnia 1982 roku. W ramach upamiętnienia Powodzi tysiąclecia widzowie obejrzą kompilację Wrocław leży nad Odrą – zestaw filmów ukazujących związek miasta z rzeką. Obok archiwalnych dokumentów (począwszy od lat 40. minionego wieku), będzie można zobaczyć materiały filmowe z powodzi sprzed dwóch dekad oraz kataklizm, który nawiedził miasto w 1903 roku.
Prawdziwą perłą tegorocznych Kadrów jest przygotowany wspólnie z Galerią Entropia pokaz filmu „Włodzimierz Kałdowski – człowiek z kamerą”, prezentujący Wrocław lat 50., 60., 70. i początku lat 80. Dokument powstał z unikalnych materiałów wykonanych przez Włodzimierza Kałdowskiego – fotografa i filmowca-amatora, który uwiecznił m.in. życie kulturalne miasta, wydarzenia sportowe i polityczne; obserwował też rozwój transportu czy codzienną pracę i rekreację wrocławian. W przeciwieństwie do oficjalnych kronik filmowych, jego nagrania są spontaniczne, stworzone bez przycinania pod polityczny szablon.

Każdy seans poprzedzi prelekcja, traktująca o kontekście historycznym, społecznym czy kulturowym.
Bilety dostępne w kasach kina i na www.kinonh.pl (istnieje możliwość kupienia karnetów, biletów grupowych i szkolnych).
Program:
11 stycznia (czwartek), godz. 18.30: „Włodzimierz Kałdowski – człowiek z kamerą”
12 stycznia (piątek), godz. 10.00: „Bitwa wrocławska”; godz. 18.30: „Kadry Wrocławia The Best”
13 stycznia (sobota), godz. 18.30: Wrocław leży nad Odrą – powódź 1997 i inne materiałyCopyright © 2003-2018 dlastudenta.pl

FB dlaMaturzysty.pl reklama