Zmień miasto
Rozrywka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Ethno Jazz Festival - Muzyka Świata: Sarakina Balkan Band & Peyo Peev

Kiedy2017-09-22 godzina 20:00
Za ile- 35zł / 40zł - siedzące - 20zł / 25zł - stojące / tańczące
GdzieStary Klasztor
ul. Purkyniego 1
Wrocław
Ethno Jazz Festival - Muzyka Świata: Sarakina Balkan Band & Peyo Peev

Ethno Jazz Festival - Muzyka Świata: Sarakina Balkan Band & Peyo Peev

 

SARAKINA Balkan Band oraz wirtuoz gadułki Peyo Peev z Bułgarii zagrają w Starym Klasztorze!

Znany publiczności Ethno Jazz Festivalu zespół SARAKINA Balkan Band właśnie nagrał nową płytę pt. "Balkantron". Specjalnym gościem nagrania był Peyo Peev z Bułgarii, wirtuoz gry na gadułce (bułgarskie archaiczne skrzypce). 22 września pojawi się niepowtarzalna okazja do wysłuchania ich na żywo! SARAKINA Balkan Band oraz Peyo Peev z Bułgarii wystąpią na dziedzińcu Starego Klasztoru w ramach cyklu Ethno Jazz Festival - Muzyka Świata.

PEYO PEEV jest jednym z najbardziej znanych gadułarzy w Bułgarii. Ukończył Akademię Muzyki i Tańca w Płowdiw, grał w światowej sławy show Riverdance, a obecnie jest solistą Bułgarskiej Narodowej Radiowej Orkiestry Muzyki Ludowej. Uczestniczy w różnych projektach z muzykami jak Theodosii Spassov, Petar Ralchev, Stoyan Yankulov, z którymi koncertował w Europie, Stanach Zjednoczonych czy Japonii. Jego wirtuozeria, "zapierające dech w piersiach" jazzowe improwizacje, sprawiają że gadułka, instrument o niespotykanej barwie, ukazywany jest w nowym blasku. Peev jest również aranżerem i kompozytorem tworzącym nową bułgarską muzykę, przenoszącym tradycyjne pieśni w nową przestrzeń harmoniczno-dźwiękową.

Zespół SARAKINA to jedyna w swoim rodzaju polsko-bułgarsko-czeska grupa muzyczna łącząca muzykę bałkańską z folkiem, jazzem. Kompozycje i aranżacje z wpływami muzyki bułgarskiej i z elementami improwizacji przenoszą klimaty etniczne do wysmakowanej muzyki artystycznej. Zespół tworzą profesjonalni multiinstrumentaliści, pasjonaci muzyczni, grający na oryginalnych instrumentach jak kaval, dudy, tupan, tambura jak również na akordeonie, klarnecie i kontrabasie.

 

We Wrocławiu zespół wystąpi w składzie:

  • Jacek Grekow - accordion, bagpipes
  • Jan Mlejnek - tambura, clarinet
  • Mateusz Bielski - double-bass
  • Anna Klebus - vocal
  • Special guest: Peyo Peev - gadulka

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

 Copyright © 2003-2018 dlastudenta.pl

FB dlaMaturzysty.pl reklama