Sztuka
"Naczynie" we wrocławskiej Galerii Sztuki Tętno

"Naczynie" we wrocławskiej Galerii Sztuki Tętno

  • 2017-06-16, , godzina 18:00, do 2017-07-01
  • Galeria Sztuki Tętno, ul. Jatki 12-13, Wrocław

Opis

Galeria Sztuki Tętno zaprasza na wystawę zbiorową ceramiki, czterech artystów związanych z Wrocławiem i z Bielskiem Białym. Wystawa pt. "Naczynie", będzie o naczyniach, naczyniach i tylko naczyniach.

Naczynie – zwykły przedmiot codziennego życia. Dla ceramika jednak taki przedmiot, jak czarka do herbaty, może stać się całym wszechświatem możliwych połączeń kształtów, kolorów i faktur. Dlatego w codziennej pracy wgryzamy się, przeżuwamy i trawimy glinę, czujemy jej obecność, każdy milimetr staje się ważny dla proporcji, każdy zaciek szkliwa, pęknięcie czy jego przetarcie może być krokiem do stworzenia naczynia doskonałego.

Zobaczymy prace artystów, takich jak:

Jolanta Herma - Pasińska - studiowała na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu na wydziale: Ceramika i Szkło Unikatowe. Dyplom z zakresu ceramiki obroniła w 2000 roku w pracowni prof. Krystyny Cybińskiej i prof. Przemysława Lasaka.

Monika Dąbrowska-Picewicz - studiowała na wydziale Ceramiki i Szkła Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu 1995-2001.

Remigiusz Gryt - studiował na Wydziale Ceramiki i Szkła Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Geppera we Wrocławiu. Dyplom uzyskał w 1989 roku w pracowni prof. Ireny Lipskiej-Zworskiej.

Adam Sobota - studiował na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu na wydziale Ceramiki i Szkła. Dyplom z zakresu ceramiki obronił w 2000 roku.

Ostatnio dodane
Popularne
Kolejne pokazy multimedialnej fontanny już wkrótce
Kolejne pokazy multimedialnej fontanny już wkrótce Wrocław

Dla tych, którzy jeszcze nie widzieli nowej atrakcji miasta, mamy dobrą wiadomość - kolejne pokazy już wkrótce!

Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce
Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce

Nowa fontanna we Wrocławiu to największa i najdroższa tego typu inwestycja w Polsce.

Depeszowcy kontra depesze
Depeszowcy kontra depesze

Tutaj każdy chce mieć swój dekalog. Każdy depesz, względnie depeszowiec wiesza go potem na ścianie, obok mnóstwa tłustych, cudownie odbijających światło, wycałowanych i w