Zmień miasto
Rozrywka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Kino Racjonalisty w RAM PAM PAM PAM!

Kiedykażda sobota godzina 14:00
Kino Racjonalisty w RAM PAM PAM PAM!

Kino Racjonalisty w RAM PAM PAM PAM!

Dolnośląski Odział Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów zaprasza na cykl spotkań który będzie odbywał się w każdą  w sobotnie popołudnia w Instytucie Niezłych Sztuk Ram Pam Pam Pam, Rynek 48 (nad Pizzą Hut).
Na tych spotkaniach będziemy oglądać filmy, na które naszym zdaniem racjonaliści, ateiści i wolnomyśliciele nie powinni pozostać obojętni. Czasem będą to filmy propagujące sceptycyzm i racjonalny światopogląd,
czasem wręcz przeciwnie - zapoznamy się ze sztandarowymi dziełami propagandowymi różnych religii. Obejrzymy filmy stawiające różnorodne pytania o kondycję ludzką, o naturę świadomości, o stosunek państwa i obywatela, o tolerancję, o multikulturowość. Projekcjom będą towarzyszyć dyskusje.
Najbliższe spotkanie odbędzie się w sobotę 21 I, o godz. 14. Filmem,  który otworzy nasz cykl, będzie "Agora" Alejandra Amenábara – przejmująca historia żyjącej w V wieku filozofki Hypatii, pierwszej
znanej ateistki, oraz historia stopniowego upadku egipskiej Aleksandrii, spowodowanego rosnącym fanatyzmem zamieszkującej ją społeczności  chrześcijańskiej.
Po filmie chcielibyśmy zaproponować debatę "Czy cywilizacja antyczna musiała upaść? Historia alternatywna". Prowadzący: Jacek Tabisz. Kolejne spotkanie z cyklu "Kino Racjonalisty" odbędzie się 18 II. Tym razem obejrzymy film Luisa Buñuela z 1969 roku, pt. "Droga mleczna". Niedościgniony mistrz kina surrealistycznego zabierze nas w podróż po fantastycznych koncepcjach i dziwacznych niespójnościach doktryny chrześcijańskiej, a przede wszystkim na spotkanie z ludźmi, którzy próbują pomieścić ów zbiór sprzecznych informacji w swoich umysłach.
"Droga mleczna" to subtelne arcydzieło, pokazujące, jak łatwo zatracić granicę między realizmem a surrealizmem, kiedy się w coś uwierzy.
Dyskusja: "Jak można żyć przyjmując niespójny model świata?".
Prowadząca: Kaja Bryx.
Zapraszam serdecznie,
Kaja BryxChcesz kupić nasze zdjęcia?
ZOBACZ OFERTĘ
Copyright © 2003-2023 dlastudenta.pl

FB dlaMaturzysty.pl reklama