Literatura
Spotkanie z Ewą Lipską

Spotkanie z Ewą Lipską

  • 2019-02-20, , godzina 19:00
  • wstęp wolny
  • w klubie Proza, Przejście Garncarskie 2, II piętro, Wrocław

Opis

Spotkanie z Ewą Lipską odbędzie się w środę 20 lutego o 19.00 i zainauguruje tegoroczną odsłonę cyklu „Salon Silesiusa” prowadzonego przez profesora Andrzeja Zawadę – przewodniczącego jury Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius. Ewa Lipska jest jedną z najważniejszych i najwybitniejszych poetek współczesnych, należąca do generacji Nowej Fali. Jest także autorką tekstów piosenek i felietonistką oraz współzałożycielką i redaktorką kilku pism (m.in. miesięczników „Pismo”, „Kraków”).

Uhonorowana prestiżowymi nagrodami za twórczość literacką, w tym Nagrodą Literacką Gdynia za tomik „Pogłos” i przyznaną w styczniu tego roku Nagrodą im. Jerzego Turowicza za tomik „Pamięć operacyjna”. Tematem rozmowy w klubie Proza (Przejście Garncarskie 2) będą książki poetyckie Ewy Lipskiej, ale też wydana w 2018 roku nakładem Wydawnictwa Literackiego korespondencja poetki ze Stanisławem Lemem pt. „Boli tylko, gdy się śmieję...”.

Polecamy
Ostatnio dodane
Zobacz, na czym dokładnie polega kształcenie dualne!
Znamy program 9. edycji Międzynarodowego Festiwalu Poezji Silesius

W programie znajdziemy m.in. wydarzenia z okazji Roku Czesława Miłosza, premiery książek, spotkania autorskie, czytania wierszy i koncerty.

nagroda literacja warszawy
Ogłoszono nominacje do 17. Nagrody Literackiej Warszawy

Laureatów poznamy w czerwcu 2024 roku.

Popularne
Hanna Lemańska nie żyje
Hanna Lemańska nie żyje

W niedzielę 31 sierpnia 2008 roku zmarła Hanna Lemańska-Węgrzecka autorka "Chichotu losu", "Aneczki" oraz "Jak będąc kobietą w dowolnym wieku zepsuć życie sobie i innym. Poradnika dla początkujących".

Fenomen Christiana Greya
Fenomen Christiana Greya

"50 twarzy Greya" to bestseller ostatnich miesięcy. Na czym polega fenomen książki i dlaczego kobiety niemalże każdego kontynentu zachwycają się Panem Greyem?

Brak zdjęcia
Ch. Bukowski - Najpiękniejsza dziewczyna w mieście

Można zakończyć robienie laski na kilka różnych sposobów. Można na przykład połykać i nie połykać. Charles Bukowski, natomiast robi czytelnikowi laskę, a następnie pluje mu jego własną spermą w twarz. A ten się jeszcze z tego cieszy.