Literatura
Mateusz Zielonka - MasterChef

Mateusz Zielonka - MasterChef

  • 2017-12-18, , godzina 18:00
  • wstęp wolny
  • empik Renoma, ul. Świdnicka 40, Wrocław

Opis

Spotkanie ze zwycięzcą VI edycji programu "MasterChef", Mateuszem Zielonką z Wrocławia.

Mateusz Zielonka, zwany przez współzawodników oraz jury „Surferem”, oprócz prestiżowej i znanej w całej Polsce statuetki  otrzymał możliwość wydania swojej pierwszej, autorskich książki kucharskiej. „Kuchnia w stylu wolnym” na półkach księgarskich pojawi się już 13 grudnia.

Styl wolny, czyli freestyle, rozumiany jest przeze mnie jako szereg wyuczonych do perfekcji sztuczek używanych w dobrym stylu w odpowiednim czasie. Na snowboardzie znam setki trików, które przez lata szlifowałem, sprawiając, że teraz czuję się w jeździe bardzo swobodnie. W kuchni panuje dokładnie ta sama zasada. Gotując, ucząc się, smakując, dochodzimy do poziomu pozwalającego z łatwością komponować niezwykłe dania, starając się jednocześnie, by były w jak najlepszym stylu. Po wygranej w programie MasterChef uświadomiłem sobie, jak mało jeszcze o tej sztuce wiem. Mimo że gotuję, odkąd pamiętam, jestem teraz na początku swojej kulinarnej drogi, by gotować na pełnym freestyle’u - powiedział o kucharskiej pasji Mateusz.

Tegoroczny finalista zabierze Cię do świata fantastycznych smaków i egzotycznych kolorów. Koniecznie zajrzyj do środka! A gdy już zajrzysz… Trudno będzie Ci się oderwać od tych wszystkich przysmaków: Miętowej jagnięciny, Tortilli hiszpańskiej z batatów,  Tiramisu truskawkowego czy Miniserniczków brownie z solonym karmelem. Znajdziemy tam również przepisy na wiele dań jarskich oraz przysmaków kuchni portugalskiej z najświeższymi owocami morza! W kulinarnej podróży Mateusza towarzyszą mu pozostali uczestnicy programu prezentując kilka charakterystycznych dla ich ulubionych smaków dań.   

Ostatnio dodane
Cena  niewaÅźkoÅ›ci
"Cena nieważkości, kulisy lotu Polaka w kosmos" - premiera książki już blisko

To fascynujący reportaż, który odsłania okoliczności polskiego lotu w kosmos w czerwcu 1978 roku.

Marzi - komiks
Komiks "Marzi" wraca w dwutomowym wydaniu

Komiks wraca w większym formacie, z niepublikowanymi dotąd materiałami.

Kupony i kody rabatowe