Literatura
"Lżejszy od fotografii - o Grzegorzu Ciechowskim" - spotkanie autorskie

"Lżejszy od fotografii - o Grzegorzu Ciechowskim" - spotkanie autorskie

  • 2018-06-14, , godzina 18:00
  • wstęp wolny
  • Empik Renoma Wrocław, ul. Świdnicka 40, Wrocław

Opis

„Lżejszy od fotografii – o Grzegorzu Ciechowskim” (Wydawnictwo Literackie) to portret ikony polskiego rocka, nakreślony ręką cenionego dziennikarza muzycznego radiowej Trójki – Piotra Stelmacha. Redaktor swoją opowieść prowadzi od 2001 roku – od  wiadomości o nagłej śmierci Ciechowskiego, cofa się do kolejnych etapów kariery i życia osobistego artysty, aż po dzień narodzin. Autor porozmawia z czytelnikami podczas wyjątkowego spotkania w salonie Empik Renoma już 14 czerwca.

„Lżejszy od fotografii...”  to najpełniejszy portret Grzegorza Ciechowskiego. Z bogactwa rozmów przeprowadzonych przez Piotra Stelmacha wyłania się obraz konsekwentnego i bezkompromisowego artysty, lojalnego przyjaciela i choleryka, ciepłego, ale wymagającego ojca. Ciechowski jawi się tu też jako humorysta i autor bezlitosnych żartów, które jego współpracowników nieraz doprowadzały do szewskiej pasji, a dziś wspominają je z rozrzewnieniem. Autorowi udało się również dotrzeć do wielu pięknych, zaskakujących, niepublikowanych wcześniej zdjęć i dokumentów.

O Ciechowskim opowiada w książce najbliższa rodzina: matka, siostry i córka, muzycy Republiki, a także m.in. Jan Borysewicz, Zbigniew Hołdys, Lech Janerka, Kayah, Grzegorz Markowski, Marek Niedźwiecki, Muniek Staszczyk, Justyna Steczkowska, Kazik Staszewski, Wojciech Waglewski i Leszek Biolik.

Grzegorz Ciechowski – polski muzyk rockowy, poeta, kompozytor, felietonista, lider i wokalista zespołu Republika. Jako solista występował m.in. pod pseudonimami Obywatel G.C.  i Grzegorz z Ciechowa.

Piotr Stelmach – dziennikarz muzyczny i prezenter Programu Trzeciego Polskiego Radia.

Ostatnio dodane
Szczury Wrocławia. Kraty
"Szczury Wrocławia. Kraty" - ZOMO kontra zombie od Roberta J. Szmidta

30 stycznia do księgarń trafi długo wyczekiwany spin-off głośnej powieści "Szczury Wrocławia. Chaos".

Czapkins. Historia Tomka Mackiewicza
"Czapkins. Historia Tomka Mackiewicza" - o człowieku, który niemożliwe zmieniał w realne

Książka Dominika Szczepańskiego pojawi się już 23 stycznia 2019 .