Dzieje się - Literatura

Liternictwo od podstaw - darmowe warsztaty w pracowni Kultura Książki

2020-11-13 11:47:54 | Wrocław

W dniach 26-27 listopada 2020 Fundacja Open Mind i CRZ Krzywy Komin we Wrocławiu zapraszają na bezpłatne warsztaty „Liternictwo od podstaw” w ramach pracowni Kultura Książki! Naucz się różnorodnych technik projektowania i wykonywania liter od podstaw! 

Liternictwo od podstaw

Kultura Książki to cykl bezpłatnych warsztatów w ramach projektu “Trampolina do kultury”. W programie pracowni znalazły się m.in. warsztaty dawnych technik składania i łamania tekstów, spotkania w tradycyjnej drukarni, kurs programu Adobe InDesign oraz inne zajęcia, podczas których krok po kroku powstawać będzie wyjątkowy egzemplarz książki.

Najbliższe dwudniowe warsztaty w pracowni Kultura Książki – "Liternictwo od podstaw" odbędą się 26 i 27 listopada w formule online. Zajęcia skierowane są do miłośników grafiki użytkowej, osób pragnących rozpocząć przygodę z typografią oraz wszystkich, którzy piszą swoje życie we własnym, artystycznym stylu!

Podczas warsztatów zostaną omówione tradycyjne, rzemieślnicze techniki liternictwa, jak i nowoczesne metody projektowania i wykonywania liter. Uczestnicy poznają wyjątkowe realizacje i sylwetki najlepszych projektantów. Nauczą się również, jak odpowiednio dobierać czcionkę do różnorodnych tekstów, tak by stworzony materiał, był nie tylko wizualnie ciekawy, ale i profesjonalny. W części praktycznej uczestnicy zmierzą się ze stworzeniem własnego kroju pisma i ręcznie zaprojektują  kilka liter alfabetu.

Warsztaty podzielone są na dwa spotkania:

  • 26.11. (czwartek) godz. 17:30-19:00
  • 27.11. (piątek) godz. 17:30-18:30

Zapisy dostępne są pod adresem:

https://www.krzywykomin.pl/wydarzenia/podstawy-liternictwa-warsztaty-online/

„Trampolina do kultury” to profesjonalna, całoroczna oferta edukacyjna oparta na dialogu pomiędzy współczesnym designem i technologią oraz tradycyjnym rzemiosłem i szeroko rozumianą kulturą materialną. Program „Trampoliny do kultury” składa się z cykli bezpłatnych, innowacyjnych szkoleń i warsztatów skupionych wokół designu, sztuki użytkowej i szeroko rozumianej kultury materialnej. Twórcze zajęcia w rzemieślniczych warsztatach i spotkania z artystami zostaną uzupełnione o webinary i szkolenia online. Oferta edukacyjna obejmuje sześć dziedzin: Kultura Mebla, Kultura Książki, Kultura Ubioru, Kultura Animacji Graficznej, Kultura Przestrzeni Miejskie oraz Kultura Liderów Kultury.

Projekt „Trampolina do kultury” dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.

Więcej informacji o programie i zapisy: trampolinadokultury.pl, krzywykomin.pl

Organizator: Fundacja Open Mind

Współorganizacja: CRZ Krzywy Komin, Grupakreatywni.pl

Patronat honorowy: Prezydent Wrocławia

ip

fot. materiały organizatora

Słowa kluczowe: online, Fundacja Open Mind, CRZ Krzywy Komin, Wrocław, listopad 2020
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Słuchowisko Między Listami
"Między Listami" - debiutuje wypełnione humorem słuchowisko [WIDEO]

W rolach głównych Agnieszka Dygant i Piotr Adamczyk.

Liternictwo od podstaw
Liternictwo od podstaw - darmowe warsztaty w pracowni Kultura Książki Wrocław

Fundacja Open Mind i CRZ Krzywy Komin zapraszają na warztaty online.

Start Fundacji Olgi Tokarczuk
Fundacja Olgi Tokarczuk ogłasza konkursy literackie

Będą one skierowane do uczniów szkół podstawowych i liceów.

Polecamy
Genji Monogatari - poznajcie najstarszą powieść świata

Japoński tekst sprzed 1000 lat może zachwycać nawet dziś.

GrubSon Na szczycie
GrubSon promował książkę na spotkaniu z fanami we Wrocławiu [FOTO] Wrocław

Zobacz zdjęcia ze spotkania w Empiku Renoma.

Polecamy
Ostatnio dodane
Słuchowisko Między Listami
"Między Listami" - debiutuje wypełnione humorem słuchowisko [WIDEO]

W rolach głównych Agnieszka Dygant i Piotr Adamczyk.

Liternictwo od podstaw
Liternictwo od podstaw - darmowe warsztaty w pracowni Kultura Książki Wrocław

Fundacja Open Mind i CRZ Krzywy Komin zapraszają na warztaty online.

Popularne
Hanna Lemańska nie żyje
Hanna Lemańska nie żyje

W niedzielę 31 sierpnia 2008 roku zmarła Hanna Lemańska-Węgrzecka autorka "Chichotu losu", "Aneczki" oraz "Jak będąc kobietą w dowolnym wieku zepsuć życie sobie i innym. Poradnika dla początkujących".

Fenomen Christiana Greya
Fenomen Christiana Greya

"50 twarzy Greya" to bestseller ostatnich miesięcy. Na czym polega fenomen książki i dlaczego kobiety niemalże każdego kontynentu zachwycają się Panem Greyem?

Brak zdjęcia
Ch. Bukowski - Najpiękniejsza dziewczyna w mieście

Można zakończyć robienie laski na kilka różnych sposobów. Można na przykład połykać i nie połykać. Charles Bukowski, natomiast robi czytelnikowi laskę, a następnie pluje mu jego własną spermą w twarz. A ten się jeszcze z tego cieszy.