Dzieje się - Literatura

Kuba Wojewódzki i Jacek Fedorowicz gośćmi 27. Wrocławskich Targów Dobrych Książek

2018-11-27 11:11:57 | Wrocław

Lista autorów, których będziemy mieli okazję spotkać na 27. Wrocławskich Targach Dobrych Książek, wydłużyła się o dwa nazwiska. W sobotę 1 grudnia od 14:00 do 16:00 przy stoisku Wydawnictwa Wielka Litera czytelnicy "Kuba Wojewódzki. Nieautoryzowana autobiografia" mogą otrzymać autograf od Kuby Wojewódzkiego. Natomiast w niedzielę 2 grudnia o 14:30 spotkamy Jacka Fedorowicza, który promuje swoją najnowszą książkę - "Chamo Sapiens".

Wrocławskie Targi Dobrych KsiążekOd 29 listopada do 2 grudnia 2018 czekają na nas liczne atrakcje. Tegoroczna edycja obfituje w spotkania z wieloma autorami. Gośćmi Wrocławskich Targów Dobrych Książek będą m.in.: Mariusz Szczygieł, Katarzyna Bonda, Martyna Raduchowska, Katarzyna Gubała, Joanna Ostrowska, Ałbena Grabowska,  Joanna Kuciel-Frydryszak, Elżbieta Sieradzińska, Małgorzata Mauko Korczak, Jakub Małecki, Jakub Ćwiek, Magdalena Kordel, Anna Kańtoch, Katarzyna Surmiak-Domańska, Michał Ogórek, Joanna Opiat-Bojarska, Beata Maciejewska, Krzysztof Koziołek, czy Jerzy Chromik. To jednak tylko część nazwisk. Swoje nowe książki na targach podpisze także Urszula Dudziak. Oprócz wspomnianych osób pojawią się Varius Manx i Katarzyna Stankiewicz, którzy są właśnie w trasie koncertowej i przywiozą na targi swoją ostatnią płytę.
 
W tym roku do programu targów dołączy „Salon zdobywców” - cykl spotkań poświęcony tegorocznym laureatom najważniejszych, krajowych nagród literackich. Rozmowy zostaną poprowadzone przez Michała Nogasia („Gazeta Wyborcza”). Gośćmi „Salonu zdobywców” będą: Anna Bikont, Martyna Bunda, Julia Fiedorczuk, Domink Bielicki i Paweł Sołtys, Maciej Płaza, Marcin Wicha oraz tłumaczki – Sława Lisiecka i Elżbieta Sobolewska.

Po raz pierwszy w historii targi będą miały również gościa honorowego - Węgry. Nie zabraknie spotkań z węgierskimi pisarzami i okazji, by bliżej poznać tamtejszą literaturę zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Profesor István Kovács opowie o swojej książce poruszającej tematy historyczne, a Teresa Worowska, tłumaczka Sándora Máraiego, przybliży nam najnowsze polskie wydaniach dzieł tego najbardziej znanego węgierskiego. Koniecznie trzeba przyjść na spotkanie z Lajosem Grendelem – żywym klasykiem absurdu środkowoeuropejskiego. Wyjątkowo interesująco zapowiada się również  spotkanie z ekspertami i autorami nowych książek o tematyce futbolowej.

W rozmowie o Puskásu, złotej jedenastce i o miłości do piłki nożnej udział wezmą: Michał Listkiewicz, György Szöllõsi i Norbert Tkacz. W paśmie węgierskim znajdziemy też premierę najnowszej książki Pétera Esterházyego, laureata Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus 2008. O autorze i o książce opowie tłumaczka Elżbieta Sobolewska (laureatka Angelusa 2018 za przekład). Nie zabraknie także spotkania z Viktorem Horváthem – outsiderem literatury węgierskiej, autorem „Tureckiego lustra” i nowej powieści „Mój czołg”. Ponadto odbędzie się rozmowa o korespondencji legendarnego redaktora Jerzego Giedroycia z węgierskim polonistą i poetą Györgyem Gömörim.

Wśród atrakcji 27. Wrocławskich Targów Dobrych Książek znajdą się nie tylko rozmowy z pisarzami, ale również warsztaty dla dzieci i młodzieży, wykłady i konkursy. Po raz drugi imprezą towarzyszącą książkowemu świętu będą Targi Wszystkiego Dobrego – strefa designu, sztuki i mody.

Wstęp zarówno na targi, jak i na spotkania w klubie Proza jest bezpłatny.

JK/ip

fot. Wojciech Kurczewski/materiały prasowe

Słowa kluczowe: spotkanie autorskie, Hala Stulecia, 2018, Wrocław
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Robert J. Szmidt
Robert J. Szmidt przyciągnął tłumy na promocji nowej książki [FOTO] Wrocław

Autor promował książkę "Szczury Wrocławia. Kraty". Zobaczcie zdjęcia!

Audiobooki bez limitu
EmpikGO z kampanią TV - "Audiobooki bez limitu"

Wśród dostępnych w abonamencie pozycji znajdziemy wiele bestsellerów oraz nowości rynkowych.

ebook
W czym ebooki i audiobooki są lepsze od książek papierowych?

Ebooki oraz audiobooki posiadają zalety, których próżno szukać w książkach papierowych.

Polecamy
Jakie będzie zakończenie "Lasu Zębów i Rąk"?
Jakie będzie zakończenie "Lasu Zębów i Rąk"?

Po raz ostatni czytelnik będzie miał okazję przenieść się do wyjątkowego świata wykreowanego przez autorkę trylogii "Las Zębów i Rąk".

Palili trawę, sprzedawali broń i zarabiali miliony
Palili trawę, sprzedawali broń i zarabiali miliony

19 sierpnia do kin wchodzi film "Rekiny wojny", reżysera "Kac Vegas". Jest on ekranizacją książki o tym samym tytule.

Ostatnio dodane
Robert J. Szmidt
Robert J. Szmidt przyciągnął tłumy na promocji nowej książki [FOTO] Wrocław

Autor promował książkę "Szczury Wrocławia. Kraty". Zobaczcie zdjęcia!

Audiobooki bez limitu
EmpikGO z kampanią TV - "Audiobooki bez limitu"

Wśród dostępnych w abonamencie pozycji znajdziemy wiele bestsellerów oraz nowości rynkowych.