Inne
CONIEDZIELNE WARSZTATY RODZINNE

CONIEDZIELNE WARSZTATY RODZINNE

  • 2015-12-06, do 2015-12-13
  • Muzeum Współczesne Wrocław, Wrocław

Opis

Zapraszamy dzieci z rodzicami w każdą niedzielę
o 13.30
. Warsztat trwa półtorej godziny i składa się
z dwóch części. Na początku spotkania wspólnie zwiedzamy aktualną wystawę i rozmawiamy o znajdujących się na niej pracach. Podczas drugiej części warsztatu przechodzimy do działań manualnych, które umożliwią wszystkim twórcze wykorzystanie rozbudzonej wrażliwości
i wyobraźni.
 
 
6.12.2015 NIEWYSŁANE LISTY DO MIKOŁAJA
 
W czasie zajęć odwiedzimy wystawę “jest / nie ma”, która prezentuje prace z kolekcji Dolnośląskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych i przyjrzymy się dokładnie pracy Urszuli Wilk pt. “Niewysłane listy z Pekinu”. Artystka podczas swojego pobytu w tym chińskim mieście stworzyła bardzo nietypową korespondencję, której jednak nigdy nie wysłała. Podczas warsztatów przyjrzymy się wykorzystaniu w sztuce tradycyjnych listów, pocztówek i przesyłek. Istnieje również tradycja pisania listów do św Mikołaja, a ponieważ spotkamy się 6 grudnia, będzie to doskonała okazja, aby taki artystyczny list wykonać.
 
13.12.2015 CZARNE ZŁOTO
 
Bohaterowie z fotografii Pawła Sokołowskiego pochodzą ze świata, który powoli znika. To kraina równocześnie rzeczywista i bajkowa. Ci bohaterowie, to górnicy, którzy kontrastują z tłem odchodzącego w niepamięć świata. Podczas zajęć poznamy podziemne legendy kopalń, a w części praktycznej wykonamy prace za pomocą węgla.
 
Warsztaty są bezpłatne – zgłoszenia prosimy przesyłać na adres:
edukacja@muzeumwspolczesne.pl
 

auto → pl
przesyłać
 
Polecamy