Zmień miasto
Konkurs Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Książka na ekranie: "Wichrowe wzgórza" w DCF

W czerwcowej odsłonie Książki na ekranie DCF pokaże „Wichrowe wzgórza” Andrei Arnold - ekranizację jednej z najgłośniejszych książek XIX wieku autorstwa Emily Jane Brontë. Prelekcję przed filmem wygłosi Katarzyna Majewska.

W czerwcowej odsłonie cyklu zaprezentowane zostaną odmienne spojrzenie na ekranizację jednej z najgłośniejszych książek XIX wieku „Wichrowe wzgórza” Emily Jane Brontë. Dlaczego odmienne? Ponieważ, znana z surowego realizmu reżyserka Andrea Arnold postanowiła zinterpretować powieść po swojemu. Pobudzające zmysły i zapierające dech w piersiach nieziemsko pięknymi zdjęciami dzieło reżyserki zostało docenione na festiwalu Wenecji i na Camerimage.

„Wichrowe wzgórza” to historia wielkiej namiętności Catherine i Heathcliffa. Opowieść o pożądaniu, okrucieństwie, zazdrości, bólu i zemście. O wszystkim tym, co w miłości najsilniejsze i najbardziej pierwotne. Bez niepotrzebnych słów. Pośród zamglonych wrzosowisk Yorkshire. „Wichrowe wzgórza” to najnowsza, rewolucyjna adaptacja klasycznej brytyjskiej powieści, wielokrotnie przenoszonej na kinowy ekran. Tym razem za kamerą stanęła laureatka Oscara Andrea Arnold, jedna z najciekawszych współczesnych reżyserek, mająca w dorobku nagradzane filmy „Red Road” i „Fish Tank”. Zrezygnowała ona ze skostniałej konwencji dramatu kostiumowego, stawiając na maksymalny realizm. Dzięki temu powstała opowieść o ekstremalnie silnych uczuciach i jedna z najwierniejszych rekonstrukcji życia na przełomie XVIII i XIX wieku w historii współczesnego kina.

ZADANIE KONKURSOWE:
Który film na podstawie literatury angielskiej lubisz najbardziej i dlaczego?
NAGRODY W KONKURSIE:
Mamy dla Was podwójne zaproszenie na film "Wichrowe wzgórza" połączony z prelekcją Katarzyny Majewskiej do realizacji w Dolnośląskim Centrum Filmowym w dniu 18 czerwca 2019 o godz. 20:00

ZAKOŃCZENIE KONKURSU:
2019-06-14 12:00:00

SPOSÓB ODBIORU NAGRODY:
osobisty (W kasach kina, 30 minut przed seansem)

Konkurs już się zakończył

Zwycięzcy konkursu:
  1. Marta Mrozik +48 609***855

Nadesłano 4 odpowiedzi.


Regulamin konkursu

1. Osoby, które udzieliły prawidłowej odpowiedzi, będą brały udział w procesie przyznawania nagród. W przypadku konkursów otwartych udział w przyznawaniu nagród wezmą wszystkie nadesłane odpowiedzi.

2. Każdy może udzielić TYLKO jednej odpowiedzi w danym konkursie, chyba że treść konkursu stanowi inaczej.

3. Dopuszczalne jest wzięcie udziału w większej liczbie konkursów.

4. O wygranej informujemy drogą mailową oraz publikujemy listę zwycięzców w treści konkursu, chyba że treść konkursu stanowi inaczej.

5. Informacja o sposobie odbioru nagrody znajduje się w treści konkursu.


6. Jeśli wiesz, że nie będziesz w stanie odebrać nagrody - poinformuj nas o tym mailowo konkurs@dlaStudenta.pl. Nagroda zostanie ponownie rozlosowana.

7. Na odbiór nagród, bądź poinformowanie nas o wysyłce nagrody za pośrednictwem poczty masz 7 dni roboczych od dnia publikacji listy zwycięzców, chyba że treść konkursu stanowi inaczej.

8. Adres do wysyłki nagrody należy podać w mailu zwrotnym informującym o wygranej.

Podpowiedź: Odpowiedzi na większość pytań znaleźć możecie na stronach naszego portalu.

Powodzenia!
dlaStudenta.pl

Polecane konkursy


Aktualne konkursy


 
BLOK PROMOWANY
Sopot Sun - nurkowanie w opalaniePrzetestuj kosmetyki Ziaja serii Sopot Sun i ciesz się promieniami słońca
FB dlaMaturzysty.pl reklama