Spisane z życia - Kobieta

Co z weselami w trakcie trwania pandemii koronawirusa?

2020-08-17 13:35:01 | Wrocław

Co z weselami w trakcie trwania pandemii koronawirusa? Czy powinno się je organizować i jakie obecnie obowiązują zasady?

wesela w czasie koronawirusa

Wesele w trakcie pandemii - organizować czy nie

To trudne pytanie, na które tak naprawdę każdy musi odpowiedzieć sobie samodzielnie. Jeśli chcesz, żeby to był wyjątkowy dzień i nie chcesz stresować się podczas niego o bezpieczeństwo swoje oraz swoich gości, może warto zaplanować dopiero za rok, dwa czy trzy wesele. Wrocław zaskoczy Cię wtedy dużymi zniżkami. Jeśli jednak chcecie już teraz przypieczętować Wasz związek, warto zastanowić się, jak najlepiej zadbać o bezpieczeństwo wszystkich. Pomyśl, ilu gości tak naprawdę chcesz lub musisz zaprosić. Im mniej osób, tym bezpieczniej. Zastanów się, jaka sala na wesele Wrocław najłatwiej pozwoli Ci zadbać o bezpieczną imprezę. Listę miejsc w swojej okolicy znajdziesz na www.lokale-wesele.pl.

Jakie są nowe przepisy wesel w trakcie pandemii

  • Limit gości - na weselu może przebywać maksymalnie 150 osób, zgodnie z aktualnymi przepisami.
  • Rozmieszczenie gości - sale weselne muszą być w tym roku większe. Przy jednym stoliku nie powinno siedzieć więcej niż dziesięć osób i muszą to być osoby mieszkające razem. Między stolikami musi być odstęp dwóch metrów albo więcej.
  • Przewiewna sala na wesele -  obiekt musi zapewniać odpowiednią cyrkulację powietrza podczas imprezy. Sale muszą być wietrzone, a klimatyzacja najlepiej aby pozostała wyłączona.
  • Płyny dezynfekcyjne - musisz je zapewnić przed toaletami oraz wejściami. Powierzchnie często dotykane, jak klamki czy poręcze, powinny być regularnie dezynfekowane.
  • Lista gości - musisz mieć ją organizując wesele. Wrocław nie jest tu wyjątkiem. Powinny się znaleźć na niej także dane osób towarzyszących, wraz z ich miejscem zamieszkania. Gdy okaże się, że jakaś osoba na weselu była zakażona koronawirusem, należy taką listę udostępnić sanepidowi.
  • Brak czynnych infekcji - w weselu nie może uczestniczyć oczywiście nikt ze stwierdzonym koronawirusem, ale także osoby, które mają jakiekolwiek objawy infekcji, takie jak gorączka, kaszel, ból mięśni. Poinformuj gości, żeby w przypadku choroby, dla wspólnego bezpieczeństwa lepiej zrezygnowali z imprezy.

Wesele we Wrocławiu - czy jest droższe w czasach pandemii?

Organizując wesele w trakcie trwania pandemii należy liczyć się z trochę większymi kosztami, nawet wybierając lokale na wesele. Wrocław, Kraków czy małe miasto - umiejscowienie obiektu nie ma tu znaczenia. Przy nowym, ustawowym sposobie usadzania gości i rozmieszczenia stolików konieczna może być większa sala. Także po to, aby umożliwiła gościom zachowanie wymaganego dystansu społecznego podczas zabawy. Kolejny koszt, choć dużo mniejszy, to dodatkowa obsługa. Jeden kelner może obsługiwać tylko jeden stolik, dlatego na weselu potrzebować będziesz większej liczby kelnerów. Także do obsługi stanowisk do tej pory samoobsługowych, jak szwedzki stół czy wiejski. Zgodnie z rozporządzeniami musi je zawsze nadzorować osoba z obsługi, która będzie nakładać i podawać gościom jedzenie. Dodatkowym kosztem będą też środki dezynfekcyjne, głównie żele antybakteryjne dla gości. Musisz wziąć to wszystko pod uwagę planując uroczystość.

Artykuł Partnera

fot. stock.adobe.com / Rabizo Anatolii

Słowa kluczowe: zasady, ograniczenia, ilość osób, 2020, gdzie organizować
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
aktywna jesień
3 sposoby, aby jesienią czas przestał "uciekać nam przez palce"

Czas ucieka, a my nie realizujemy planów? Są sposoby, aby to zmienić. Sprawdźcie jakie!

Hermafrodytyzm
Kim jest hermafrodyta?

Dowiedz się więcej o osobach posiadających zarówno męskie, jak i żeńskie narządy płciowe.

Hobby Horse - co to jest? Czy jazda konna "na niby" może być sportem?

Poznaj fenomen Hobby Horsingu i dowiedz się, na czym polega ten sport.

Polecamy
marry me
Historie najdziwniejszych zaręczyn z całego świata

Pomysłów na zapytanie się swojej drugiej połówki o to, czy chciałaby wyjść za mąż, jest wiele. Oto lista najdziwniejszych zaręczyn!

Naya Rivera nie żyje. Ciało gwiazdy "Glee" znaleziono w jeziorze

Aktorka najprawdopodobniej utonęła podczas ratowania syna.

Polecamy
Ostatnio dodane
aktywna jesień
3 sposoby, aby jesienią czas przestał "uciekać nam przez palce"

Czas ucieka, a my nie realizujemy planów? Są sposoby, aby to zmienić. Sprawdźcie jakie!

Hermafrodytyzm
Kim jest hermafrodyta?

Dowiedz się więcej o osobach posiadających zarówno męskie, jak i żeńskie narządy płciowe.

Konkurs Ziaja
Popularne
spalanie kalorii
Spalanie kalorii

Liczba spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Krwawienie po stosunku
Krwawienie po stosunku

Szczęśliwa po stosunku, masz wrażenie jakbyś znajdowała się w raju. Chciałoby się krzyknąć: Chwilo trwaj! Nic nie sprowadzi cię szybciej na Ziemie, jak fakt, iż ...

72 h po...
72 h po...

Co zrobić w sytuacji, gdy odbyłaś stosunek bez zabezpieczenia i obawiasz się zajścia w niechcianą ciążę?