Trendy - Kobieta

25 lutego cykl SWAP Wrocław skończy 3 lata. A jak to wszystko się zaczęło?

2016-02-12 10:21:52 | Wrocław

Imprezy SWAP zapoczątkowała wrocławska blogerka – Dżoolka będąc studentką i mieszkanką T-eków. Nawet ona sama nie przypuszczała, że jej plan zdobycia nowych ubrań przerodzi się w tak wielki projekt.

Politechnika i ciuchy  
Politechnika Wrocławska zwykle kojarzona jest z dziewczynami chodzącymi w „workach na ziemniaki”. Dżoolka okazała się być wyjątkiem od reguły. Poza zamiłowaniem do techniki i zarządzania jej hobby to ubrania, które eksponuje na swoim blogu ze stylizacjami na 4 pory roku.

Będąc u schyłku studiów, postanowiła wykorzystać zdobyte umiejętności oraz wykorzystać możliwości, jakie dawało jej mieszkanie w akademiku.
W sobotnie przedpołudnie, 23 lutego 2013 w T-17, jednym z akademików Politechniki zwanych T-ekami, Dżoolka zorganizowała pierwszą w historii bezgotówkową wymianę ubrań z cyklu SWAP Wrocław.

W maju tego samego roku, w ramach Juwenaliów pod hasłem „Czy na PWr są dziewczyny?” zorganizowała pierwszy w historii Politechniki Wrocławskiej Pokaz Mody. Mówiło o nim wiele wrocławskich mediów, a zdjęcie z pokazu pojawiło się na najpopularniejszy portalu plotkarskim w Polsce, co organizatorka uważa za swój największy sukces z dziedziny PR.

To miała być tylko zabawa
- Oba te projekty miały być próbą generalną moich sił oraz dobrą zabawą - wspomina Dżoolka. - Chciałam sprawdzić, jak teoria, którą nabyłam na studiach sprawdzi się w praktyce. Wolałam to zrobić jeszcze jako studentka, żeby, w razie fiaska, nie musieć się wstydzić. Studentom można wybaczyć więcej niż etatowemu specjaliście - dodaje, a radę dotyczącą „przeprowadzenia próby generalnej swoich sił” przekazała już wielu studentom podczas swoich prelekcji.

O ile dalsze pokazy mody póki co zostały zaniechane, o tyle projekt mający „wnieść” do szafy nieco nowych ubrań przypadkiem przerodził się w całkiem pokaźne wydarzenie.

Imprezą zainteresowały się nie tylko dziewczyny - uczestniczki wymiany. Na kolejnej imprezie SWAP, w marcu 2013 roku pojawiła się kamera iTV Wro, a niedługo później również sponsorzy nagród, które dziewczyny mogły wygrać w czasie trwania imprezy.

Wśród nagród znalazły się między innymi zestawy kosmetyków, bony do salonu fryzjerskiego i puchary lodowe ufundowane przez wrocławskie kawiarnie.

Nagrody stały się już tradycją, która podtrzymywana jest do dziś. Stałym sponsorem stała się Babeczkowa Poczta Cookie with Love, która swoimi smakołykami robi furorę.


Z akademika do BarBary

W kwietniu 2014 roku SWAP Wrocław dostał swoje pomarańczowe logo z symbolem zamienianej koszulki, które zaprojektował Piotr Sobolewski, twórca Gry Mobilnej promującej Wrocław jako Europejską Stolicę Kultury ESK2016.

Chwilę później Dżoolka wyprowadziła się z akademika, a imprezy SWAP Wrocław przeniosły się do centrum miasta, początkowo odbywając się w kawiarniach i pubach, żeby ostatecznie osiedlić się BarBarze.


Wrocław – Moje Miasto
Ostatnie imprezy udało się zorganizować w BarBarze, która, jako legendarna wrocławska kawiarnia, do tego cyklu pasuje zdecydowanie najlepiej.
Marzeniem Dżoolki jest, by imprezy SWAP Wrocław stały się symbolem miasta i tak jak dziś krasnale, były z nim kojarzone. Europejska Stolica Kultury, którą obecnie świętujemy może w tym tylko pomóc.

- Wybór koloru pomarańczowego dla loga imprez nie jest przypadkowy. Miał nawiązać do Pomarańczowej Alternatywy, którą też zapoczątkowano właśnie w tym mieście
- tłumaczy organizatorka.

Ale SWAP Wrocław to nie tylko ubrania. To również nowe znajomości. Jest to forma swoista forma spędzenia wolnego czasu i poznania ludzi, dlatego hasło „Wrocław miasto spotkań” tak bardzo do tej idei pasuje.


Wydarzenie goni wydarzenie

Mimo że wszystko zaczęło się od ubrań, przez ostatnie lata zawartość bloga Dżoolki uległa zmianie. Dziś na blogu znajdują się również relacje z organizowanych przez blogerkę wydarzeń. Część ze stylizacjami została mocno zaniedbana z powodu braku fotografa.

Poza bezgotówkowymi wymianami ubrań SWAP Wrocław jest jeszcze Moda na Biznes, która wbrew pozorom modę ma tylko w nazwie. Cykl ten rozpoczął się w październiku ubiegłego roku i dotyka nieco poważniejszej tematyki – prowadzenia własnej działalności. Wydarzenia z cyklu Moda a Biznes dedykowane są przede wszystkim osobom, które myślą o założeniu swojej firmy.


Szczegóły dotyczącej najbliższej imprezy SWAP Wrocław znajdziecie na oficjalnej stronie cyklu pod adresem: http://swap.wroclaw.pl/wydarzenia/jubileuszowy-swap-wroc-aw-w-barbarze-2016_97.html

ip/JM

Słowa kluczowe: swap, bezgotówkowa wymiana ubrań, politechnika wrocławska
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Zobacz, czym dokładnie jest "Unplugged Wedding"!
"Unplugged Wedding", czyli nowy trend w organizacji wesel

Zobacz, czym dokładnie jest "Unplugged Wedding"!

spodnie narciarskie damskie
Kobieta na stoku - jak dobrać spodnie narciarskie damskie?

Staranne przygotowanie stroju pozwoli nam dobrze spędzić czas i może uchronić nas przed przykrymi niespodziankami.

Kryształy Swarovskiego
Swarovski Polska - jak rozpoznać oryginalne kryształy?

Dowiedz się, dlaczego warto wybierać oryginalną biżuterię Swarovski.

Polecamy
Marcowy Swap we Wrocławiu
Marcowy Swap we Wrocławiu Wrocław

Zapraszamy na marcowe, studenckie Swap party we Wrocławiu.

Letnie wietrzenie szaf z Answear.com!
Letnie wietrzenie szaf z Answear.com!

Szafa pęka Ci w szwach, a Ty nadal nie masz co na siebie włożyć? Wystaw nienoszone już ubrania w serwisie Sprzedajemy.pl i odbierz bon rabatowy na zakupy w Answear.com!

Ostatnio dodane
Zobacz, czym dokładnie jest "Unplugged Wedding"!
"Unplugged Wedding", czyli nowy trend w organizacji wesel

Zobacz, czym dokładnie jest "Unplugged Wedding"!

spodnie narciarskie damskie
Kobieta na stoku - jak dobrać spodnie narciarskie damskie?

Staranne przygotowanie stroju pozwoli nam dobrze spędzić czas i może uchronić nas przed przykrymi niespodziankami.

GaleriaŁucznik.pl
Galeria Łucznik W ofercie GaleriaŁucznik.pl: maszyny do szycia, maszyny do szycia tradycyjne, maszyny do szycia elektroniczne. Dodatkowe akcesoria takie jak overlocki, cały zestaw narzędzi i dodatków oraz przybory do szycia ręcznego. Dodatkowo na GaleriaŁucznik.pl znajdziesz Sprzęt AGD.