Kino
"Przesłuchanie" w Centrum Historii Zajezdnia

"Przesłuchanie" w Centrum Historii Zajezdnia

  • 2018-03-15, , godzina 18:00
  • 5zł
  • Centrum Historii Zajezdnia, ul. Grabiszyńska 184, Wrocław

Opis

W programie „Kino na cenzurowanym” w kinie Zajezdni prezentowane są filmy w okresie komunizmu przemilczane i decyzją cenzora skrzętnie ukryte przed widzami. Decyzją cenzorów kilkanaście rolek filmowych trafiło na magazynowe półki stając się „półkownikami” – filmami niedopuszczanymi do rozpowszechniania.

To drugi pokaz w ramach cyklu, który w lutym rozpoczął „Przypadek” Krzysztofa Kieślowskiego. 15 marca o godzinie 18. w Zajezdni zaprezentowany zostanie film „Przesłuchanie” w reżyserii Ryszarda Bugajskiego.

Polska, początek lat pięćdziesiątych. Antonia Dziwisz, jeździ z zespołem po kraju, dając występy przed robotniczą i wiejską publicznością. Podczas jednego z wieczorów, Tonia zostaje upita w restauracji przez dwóch mężczyzn, a następnie przewieziona do więzienia. SB żąda od niej zeznań obciążających kolegę z zespołu. Zaczyna się długotrwale, beznadziejne przesłuchanie.

„Przesłuchanie” to film-legenda, określony jako najbardziej antykomunistyczny film w historii PRL, stał się bezpośrednią przyczyną rozwiązania zespołu X Andrzeja Wajdy. Rok po jego nakręceniu Ryszard Bugajski wyjechał z Polski. Premiera miała miejsce dopiero w 1989 roku na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Bilety w cenie 5 zł dostępna na godzinę przed seansem w kasie Centrum Historii Zajezdnia.

Premiery filmowe
Kupony i kody rabatowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
samson2018
Samson - recenzja

Oceniamy film o biblijnym herosie. Czy warto się na niego wybrać?

fot. materiały prasowe
Do zobaczenia w zaświatach - recenzja

Przeczytaj recenzję filmu na podstawie książki Pierre'a Lemaitre'a.