Kino
Polish Cinema for Beginners: Pożegnania

Polish Cinema for Beginners: Pożegnania

  • 2018-12-06, , godzina 19:00
  • 17zł
  • Kino Nowe Horyzonty, Wrocław

Opis

Przepełnioną miłością edycję (tej jesieni cykl odbywa się pod hasłem "Polish Love") zamknie film Wojciecha Jerzego Hasa "Pożegnania". Bilety w sprzedaży.

Warszawa, lato 1939 roku. Paweł (Tadeusz Janczar) pochodzi z arystokratycznej rodziny, ale czas, bardziej niż na salonach, woli spędzać w szemranych klubach. W jednym z takich miejsc poznaje Lidkę (Maria Wachowiak), która zarabia jako dziewczyna do towarzystwa. W pensjonacie „Quo Vadis” spędzają razem noc… Spotykają się ponownie kilka lat później – właśnie kończy się wojna, która odmieniła życie ich obojga. Żadne z nich nie zapomniało przelotnego flirtu sprzed lat - czy był on początkiem ich wielkiej miłości?  

Nagrodzone na festiwalu w Locarno „Pożegnania” to jeden z najbardziej klasycznych polskich melodramatów. Film unieśmiertelniła także jego ścieżka dźwiękowa - to właśnie z niej pochodzi ponadczasowy przebój Sławy Przybylskiej "Pamiętasz była jesień". Podczas finału Polish Cinema for Beginners naprawdę będzie się można poczuć jak „w starym kinie”: film pokazany zostanie z oryginalnej taśmy 35 mm. Seans będzie też okazją do zapoznania się z próbką twórczości Wojciecha Jerzego Hasa („Pętla”, „Rękopis znaleziony w Saragossie”) – jednego z najniezwyklejszych polskich reżyserów, który zawsze przedkładał obraz nad rzeczywistość.

Pokaz "Pożegnań" odbędzie się 6 grudnia o godzinie 19:00 w Kinie Nowe Horyzonty. Bilety w cenie 17 złotych nabyć można przed seansami w kasach kina i na stronie KinoNH.pl.

Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
CÃłrka trenera - teledysk
Braciak, Buzek, Bruchnicka i Żurawski w teledysku do "Córki trenera" [WIDEO]

Gwiazdy obsady tańczą i śpiewają w teledysku promującym film.

Kobiety mafii 2
Przed nami Mini Maraton z "Kobietami Mafii" w kinach Helios

Premierowo zobaczymy film sensacyjny "Kobiety mafii 2".