Kino
Polish Cinema for Beginners: "Nóż w wodzie" plenerowo

Polish Cinema for Beginners: "Nóż w wodzie" plenerowo

  • 2019-06-21, , godzina 21:30
  • wstęp wolny
  • Centrum Historii Zajezdnia, ul. Grabiszyńska 184, Wrocław

Opis

W ten piątek czeka nas ostatni przystanek na drodze 12. sezonu Polish Cinema for Beginners. Odbywającą się pod hasłem "On The Road" edycję zamkniemy plenerowym pokazem w Centrum Historii Zajezdnia, podczas którego zobaczyć będzie można absolutny klasyk polskiej kinematografii - "Nóż w wodzie" Romana Polańskiego. Wstęp wolny!

Dziennikarz sportowy Andrzej (Leon Niemczyk), jadący z żoną Krystyną (Jolanta Umecka) na rejs jachtem po jeziorach mazurskich, zabiera do samochodu przypadkowego autostopowicza (Zygmunt Malanowicz). Mężczyzn dzieli niemal wszystko: status materialny, wiek, doświadczenie, stosunek do życia, ale łączy jedna cecha – chęć pokazania przewagi wobec atrakcyjnej kobiety. W pobliskiej przystani na małżonków czeka już piękna łódź - chłopak daje się namówić do wejścia na pokład i jacht wypływa na jeziora. Ale pomiędzy trojgiem pasażerów zaczyna narastać z godziny na godzinę konflikt... Debiut fabularny Romana Polańskiego, zilustrowany kultową ścieżką dźwiękową autorstwa Krzysztofa Komedy, uhonorowano  nagrodą FIPRESCI na festiwalu w Wenecji, Brązowym Delfinem w Teheranie, Grand Prix w Prades i nagrodą krytyki na MFF Panamie. Był też pierwszym polskim filmem nominowanym do Oscara.

Plenerowy pokaz "Noża w wodzie" będzie ostatnim, jaki odbędzie się w ramach 12. sezonu Polish Cinema for Beginners. Trwająca wciąż edycja zatytułowana jest "On The Road" i prezentuje filmy drogi - ożywiające mit wędrówki przez życie, poszukiwania, wielkiej przygody i wyzwolenia od fałszywych wartości. Spotkanie odbędzie się 21 czerwca o godzinie 21:30 w Centrum Historii Zajezdnia - wstęp wolny! Na Polish Cinema for Beginners zaprasza Wrocławska Fundacja Filmowa, a wydarzenie zostało dofinansowane ze środków Gminy Wrocław.  

Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
Psy 3. W imię zasad
"Psy 3. W imię zasad" - powrót Bogusława Lindy w roli Franza Maurera [FOTO]

Film Władysława Pasikowskiego wejdzie do kin w przyszłym roku. Poznajcie opis fabuły!

Legiony
Poznaj filmy w Konkursie Głównym 44. FPFF

Sprawdźcie, które polskie filmy mają szansę na te prestiżowe nagrody!