Kino
Pokaz najlepszych animacji z festiwalu ANIMATOR w CeTA

Pokaz najlepszych animacji z festiwalu ANIMATOR w CeTA

  • 2019-05-31, , godzina 18:00
  • wstęp wolny
  • Centrum Technologii Audiowizualnych CeTA, Wrocław

Opis

W lipcu w Poznaniu po raz dwunasty odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych ANIMATOR, którego jesteśmy partnerem. Przed tegoroczną edycją, 31 maja 2019 o godzinie 18:00 zapraszamy do Centrum Technologii Audiowizualnych CeTA na pokaz filmów krótkometrażowych nagrodzonych w ubiegłym roku. Wstęp bezpłatny!

ANIMATOR to kwalifikujący do Oscarów, największy festiwal filmu animowanego w Polsce i jedno z największych wydarzeń poświęconych animacji w Europie. Festiwal odbywa się od 2008 r. Podczas każdej edycji prezentowanych jest ponad 300 filmów z całego świata, w tym retrospektywy, przeglądy, premiery.

Wydarzenie „The Best of Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych ANIMATOR 2018” to okazja do zapoznania się z animacjami nagrodzonymi i wyróżnionymi w ramach Konkursu Międzynarodowego oraz Konkursu Polskich Filmów Animowanych na ubiegłorocznej edycji festiwalu. Podczas pokazu, który odbędzie się 31 maja 2019 o godzinie 18:00 w sali kinowej w CeTA zaprezentujemy m.in. film „Min Börda/The Burden” uhonorowany Nagrodą Publiczności oraz zdobywców Złotego, Srebrnego i Brązowego Pegaza, czyli animacje „Neputovanja/Untravel”, „Telefonul /The Call” i „Negative Space”. Zobaczyć będzie można także „Kwadraturę koła/Squaring the Circle”, która otrzymała GRAND PRIX/Kryształowego Animusza w konkursie filmów polskich, a także animacje nagrodzone Złotym Animuszem w różnych kategoriach oraz wyróżnione produkcje.

Wstęp jest bezpłatny, ale z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, prosimy o pobranie darmowej wejściówki na stronie: https://425213-50.evenea.pl/

Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
Konkurs Ziaja